Kazaň nezvládla reprízu finále, na začátku nové sezóny KHL prohrála

PRAHA/MOSKVA

Tradičně zápasem posledních finalistů byl odstartován nový ročník Kontinentální hokejové ligy (KHL). Úřadující šampioni z Kazaně přivítali na svém ledě tým OHK Dynamo Moskva, který vznikl sloučením Dynama a druhého týmu poslední sezóny Balašichy. Po slavnostním zahájení si ale domácí fanoušci moc radosti neužili, Kazaň prohrála úvodní zápas sezóny 1:3.

Obránce Kazaně Stěpan Zacharčuk (vpravo) při střetu se Zajnulinem

Když se Dynamo Moskva po sezóně spojilo s Balašichou, dalo se očekávat, že vznikne silný tým. Už tak posílený kádr doplnilo i několik nováčků a všichni hned v prvním zápase sezóny ukázali své schopnosti.

Už v první třetině skóroval Balandin a ani ne za půl minuty domácího brankáře Vehanena překonal ještě Juraj Kolník. Na začátku druhé části pak v přesilové hře zvýšil už na tříbrankový rozdíl další slovenský legionář Dynama Dominik Graňák. Zbytek zápasu měl ale ve svých rukách brankář Garnett, jehož dokázal překonat pouze Pesonen v poslední třetině.

V sestavě hostů zatím chyběl český obránce Filip Novák, jenž měl před startem soutěže problémy s ramenem.

Ak Bars Kazaň - OHK Dynamo Moskva 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 47. Pesonen - 16. Balandin, 17. Kolník, 24. Graňák.