Jágr s Červenkou přispěli k výhře Omsku nad Magnitogorskem

PRAHA/MOSKVA

Jaromír Jágr a Roman Červenka byli už tradičně oporami Avangardu Omsk v pátečním utkání Kontinentální hokejové ligy (KHL) proti Magnitogorsku. Oba čeští útočníci si připsali po gólu a asistenci a jejich tým vyhrál 5:3, za hosty přihrál na jednu z branek Tomáš Rolinek. V zápase Astany s Čeljabinskem přihrál na dvě branky domácích český útočník Jiří Novotný.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

V zápase Omsku s Magnitogorskem byla klíčová druhá třetina, ve které padly hned čtyři branky během pouhých osmi minut. Tři z nich přitom padly do hostující sítě, ve 34. minutě zvyšoval Červenka po Jágrově asistenci na 4:2 pro Omsk. Dvoubrankový rozdíl vydržel domácím až do konce, Magnitogorsku nepomohly ani dvě trefy Platonova.

Roman Červenka si dvěma získanými body polepšil v kanadském bodování KHL na třetí příčku za Radulova (Ufa) a Mozjakina (Atlant). Bývalý útočník Slavie má na kontě 23 branek a 21 přihrávek. Na šestém místě je Josef Vašíček z Jaroslavle, Jaromíru Jágrovi patří prozatím v bodování 13. místo.

V první třicítce bodování KHL je momentálně šest českých hokejistů, vešel se tam i útočník Lukáš Kašpar z Astany. Ten dnes své bodové konto obohatil o osmnáctou branku v soutěži, když přispěl k výhře svého týmu nad Čeljabinskem. Jeho spoluhráč Jiří Novotný asistoval u dvou branek.

Hattrickem se v pátek blýskl útočník Kazaně Alexej Morozov, který třemi góly pokořil soupeře z Novosibirska. Na další branku ještě stihl přihrát, takže v kanadském bodování KHL přeskočil Vašíčka a patří mu nyní pátá příčka.

Omsk - Magnitogorsk 5:3
Branky: 4. Jágr (Červenka), 26. Sjomin, 29. Pervyšin, 34. Červenka (Jágr), 56. Perežogin (Škoula) - 34. a 55. Platonov (na druhou Rolinek), 8. Kvaša.
Astana - Čeljabinsk 4:3
Branky: 30. Starčenko, 31. Chuďjakov, 35. Kašpar (Novotný), 49. Bochenski (Novotný) - 18. Kasjančuk, 28. Nikolišin, 35. Glinkin.
Chanty-Mansijsk - Ufa 3:0
Branky: 23. Petrov, 42. Buljanskij, 60. Altarjov.
Jekatěrinburk - Novokuzněck 3:4 po sam. nájezdech
Branky: 17. Sokolov, 25. Bulatov, 31. Sersen - 10. a rozh. nájezd Golovin, 47. Angell, 52. Busygin.
Kazaň - Novosibirsk 7:1
Branky: 14., 39., a 57. Morozov, 4. Zaripov, 12. Medveděv, 43. Stěpanov, 46. Obuchov - 13. Nieminen.
Nižněkamsk - Chabarovsk 3:4
Branky: 24. Ivanov, 24. Islamov, 40. Koňkov - 17. a 20. Nurtdinov, 11. Osipov, 34. Plotnikov.