Slovan - Spartak 2:1Slovan dosáhl prvního vítězství proti Spartaku v nájezdech

Bratislava

Hokejisté Slovanu Bratislava si po pondělní výhře 2:1 nad Spartakem Moskva připsali premiérové vítězství v Kontinentální lize. Spartak sice vedl od 40. minuty po gólu Šefera, jenže dvě minuty před koncem třetí třetiny srovnal skóre Hudáček, v nájezdech pak rozhodl Štatan.

Střídačka Slovanu Bratislava - uprostřed český trenér Rostislav Čada, vlevo jeho asistent Roman Stantien.

Hned v úvodu utkání se dostal do slibné šance domácí Bližňák, ale nedokázal skórovat. Tlak domácích přibrzdila první přesilovka Spartaku. Po její skončení se sám před brankou ocitl opět Bližňák, ale bezbrankový stav se neměnil. Do konce třetiny hráli domácí tři přesilové hry, ale branku Borisova nedokázali vážněji ohrozit, v prvních dvou dokonce ani nevystřelili. Naopak, pět minut před koncem první části hry se ocitl sám před domácím brankářem Janusem slovenský útočník Spartaku Radivojevič, ale netrefil prudkou přihrávku. Na konci třetiny Slovan vyvinul tlak, ale první třetina skončila bez branek.

Druhá část hry začala opět šancí Bližňáka. Na druhé straně Janus v posledních chvíli zabránil čistému gólu, po objetí branky útočníkem Spartaku. Hráči z hlavního města Ruské federace hráli ve druhé třetině čtyři přesilovky a Janus s vypětím držel čisté konto. V oslabení ujela dvojice Miklík-Bartovič, ale svou šanci neproměnili. Minutu před koncem už Janus nestačil na Šeferovu střelu švihem a Spartak se ujal vedení.

Ve třetí třetině se Slovan dostal místy až do drtivého tlaku, ale brankář Borisov dlouho odolával. S ojedinělého protiútoku Spartaku nastřelil Junkov tyčku. V závěru vzal odpovědnost na sebe Šatan, když necelé tři minuty před koncem vypracoval gólovou šanci pro Hudáčka a ten poprvé překonal výborného Borisova, který zůstal bez hole. V prodloužení gól nepadl a v nájezdech byl úspěšnější Slovan. Dosáhl tak svého prvního vítězství v Kontinentální hokejové lize.

„Nastoupili jsme s velkým odhodláním. Vynutili jsme si tři přesilové hry, které jsme však odehráli velmi špatně. Ve druhé třetině hrál soupeř čtyři přesilovky, co nás stálo hodně sil. Ve třetí třetině jsme byly lepším mužstvem a bylo by nespravedlivé, kdyby se nám nepodařilo vyrovnat. První vítězství v KHL je dílem velké pracovitosti a bojovnosti mužstva a podpory diváků," radoval se kouč Slovanu Rostislav Čada.

Spokojený byl i trenér Spartaku Andrej Sidorenko: „Pro diváky to muselo být zajímavé utkání. Z naší strany byly dobré i špatné momenty. Děkují svým hráčům, že bojovali do poslední chvíle."

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0)
Branky: 40. Šefer (Junkov, Gubin), 58. Hudáček (Šatan) rozhodující nájezd Šatan. Diváci: 10055.
Kontinentální hokejová liga - pondělní výsledky:
Chabarovsk - Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájezdech
Novokuzněck - Jaroslavl 4:5 po sam. nájezdech
Novosibirsk - Atlant Mytišči 2:3 po sam. nájezdech
Omsk - Barys Astana 4:3 v prodl.
Jekatěrinburg - Čeljabinsk 0:3
Ufa - Dinamo Minsk 6:3 (Blaťák 1+0 - Irgl 1+0)
Kazaň - Viťaz Čechov 2:1
Nižněkamsk - Čerepovec 2:1 v prodl. (za domácí Koukal a Kolář oba 0+1)
Petrohrad - Chanty-Mansijsk 7:5 (za hosty Trončinský 1+1)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52