Amur Chabarovsk - Lev Praha 2:3Lev nakonec Amur v Chabarovsku zakousl

Chabarovsk

Hlavně díky dvěma gólům Erika Christensena udolali hokejisté Lva Praha v deset tisíc kilometrů vzdáleném Chabarovsku Amur 3:2. Pražané sice prohrávali 1:0, ale pak se jim zápas podařil otočit a zvítězit 3:2. Český útočník Jakub Petružálek vyšel tentokrát v ruském týmu naprázdno. Teď Lva čeká ve středu domácí zápas s Nižnim Novgorodem.

Erik Christensen (vlevo) se raduje z gólu.

V brance Lva dostal oproti minulému zápasu v Novokuzněcku před Štěpánkem přednost Pöpperle a stejně jako spoluhráči se musel rychle rozkoukat. Pražané se potřebovali dostat do zápasového tempa v nezvyklém čase, neboť v době úvodního vhazování bylo v Česku sedm ráno.

V úvodu se hrálo více před Pöpperlem, který také jako první inkasoval, když ho střelou pod horní tyčku překonal v osmé minutě po přihrávce zpoza branky Šitikov. Hned poté hosté ustáli oslabení po Škoulově trestu za hákování a v 16. minutě už bylo díky Mikúšovi vyrovnáno.

Na začátku druhé části mohli domácí opět vést, ale Pöpperlem vyražený kotouč nedokázal nikdo z hráčů Amuru dorazit. Chabarovsk pak nevyužil další přesilovku po vyloučení Christensena a byl to právě kanadský centr, kdo překlopil vývoj duelu na stranu Lva. Z nenápadné akce ve 34. minutě překonal Murygina a hosté vedli. Náskok mohl zvýraznit Bartečko, ve velké příležitosti ovšem nemířil přesně.

Petružálek si na Pöpperlem vylámal zuby

Zkraje třetího dějství se nejprve vyznamenal Pöpperle proti krajanu Petružálkovi, na druhé straně nevyužil chyby domácích Voráček. Ve 47. minutě si nejproduktivnější Čech v KHL Petružálek opět vylámal zuby na Pöpperlem a Amur to muselo hodně mrzet. V 50. minutě důrazný Christensen přidal svůj druhý zásah v utkání a zvýšil na 3:1.

Lev následně nevyužil početní výhodu a přišel strhující závěr. Nejprve mohl zkompletovat hattrick Christensen, jenže nedal a místo toho na druhé straně 67 sekund před vypršením základní hrací doby Lindgren snížil. Chvilku nato musel na trestnou lavici Chára a Pražanům bylo hodně horko, zejména když domácí dostali potřetí puk za Pöpperleho záda, ale sudí krátce předtím hru přerušili a gól neuznali. Poté už Lev tlaku odolal.

Kouč Sýkora byl nakonec spokojen

"Bylo nám jasné, že půjde o hodně těžký zápas. Tým Amuru skvěle bruslí, hrají agresivně. My jsme v první třetině udělali příliš mnoho chyb a měli jen málo gólových příležitostí, ale domácí naštěstí pouze jednou skórovali," uvedl trenér Sýkora po utkání. Připomněl tak první třetinu, v níž na Pöpperleho mířilo 17 střel.

S dalším průběhem mohl být kouč výrazně spokojenější. "Myslím, že jsme vyhráli především díky tomu, že jsme dokázali lépe využít vyložené šance, které se nám naskytly," doplnil Sýkora.

Rolinek pomohl Ufě k výhře

Útočník Tomáš Rolinek dal svůj třetí gól v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy, kterým pomohl Ufě k vítězství 3:1 na ledě Torpeda Nižnij Novgorod. Kapitán mistrů světa z roku 2010 vyrovnal v 26. minutě na 1:1, když před brankou tečoval střelu od modré čáry.

Český reprezentant se střelecky prosadil teprve v druhém utkání v sezoně, v níž zhruba na měsíc vypadl ze sestavy kvůli zranění. Přesně po měsíci navázal na své dvě trefy z duelu proti Jaroslavli.

Kontinentální hokejová liga:
Amur Chabarovsk - Lev Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
8. Šitikov (V. Loginov, Juňkov), 59. Lindgren (Osipov) - 16. Mikúš (Hossa), 34. Christensen (Porseland), 50. Christensen (T. Rachůnek, Voráček)
Jaroslavl - Nižněkamsk 3:1
Nižnij Novgorod - Ufa 1:3 (za hosty Rolinek 1+0)

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52