Lev Praha - Ufa 6:1Lev v KHL odstartoval náročnou porci tří zápasů ve čtyřech dnech suverénní výhrou nad Ufou

58. Voráček 6 : 1

Hokejisté Lva Praha zahájili úspěšně náročný program, během něhož je v Kontinentální lize čekají v průběhu pouhých čtyř dnů hned tři zápasy. Nad Ufou, v jejímž kádru se v Praze představili i Češi Miroslav Blaťák s Tomášem Rolinkem, zvítězil nováček soutěže 6:1 a vrátil soupeři prohru z prvního měření sil v této sezóně. Po dvou gólech vítězů si připsali Jakub Voráček a nová akvizice pražského celku, švédský útočník Nicklas Danielsson.

Denis Chlystov z Ufy se i vleže snaží zastavit průnik Švéda Nicklase Danielssona, nové akvizice hokejistů pražského Lva

Pražané uspěli v šestém z posledních osmi utkání a nadále se drží na postupových pozicích v Západní konferenci. Už v neděli svěřence kouče Václava Sýkory čeká zápas s Nižněkamskem, na Štědrý den pak s Kazaní.

Štěpánek v brance oporou

V brance domácích dostal před Pöpperlem přednost Štěpánek, v úvodních minutách zápasu se však více zapotil jeho protějšek Tarkki, který musel řešit nebezpečné pokusy Voráčka s Christensenem. Postupem času začali přebírat otěže utkání hosté; díky dvojnásobné přesilovce zasypali domácího brankáře velkou salvou střel, Štěpánek ovšem odolal.

Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, když Lvi z ojedinělého protiútoku překvapili obranu Ufy. Christensen připravil palebnou šanci pro Danielssona a švédský debutant v dresu Pražanů překonal Tarkkiho. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Obránce Zubarev nahodil od modré a puk k překvapení všech skončil ve Štěpánkově síti.

Slepené góly zajistily důležitý náskok

Ufu šťastné vyrovnání nastartovalo a na začátku druhé třetiny byla aktivnější. Štěpánek si však poradil jak s pokusem Svitova, tak i po celý zápas agilního Pihlströma. Lev kontroval šancí Řepíka, jenž zblízka trefil připravený Tarkkiho beton. V 35. minutě se už domácí fanoušci dočkali a to hned dvakrát. Nejprve Klepiš při přesilovce střelou z ostrého úhlu zaskočil hostujícího brankáře a o pouhých 19 vteřin později Voráček po krásné individuální akci zvýšil náskok Pražanů na 3:1.

V 38. minutě se zaskvěl Štěpánek, jenž reflexivně pokryl dvě dorážky útočníků Salavatu v krátkém sledu. Těsně před pauzou mohl druhou branku v zápase přidat Voráček, ale ve vyložené šanci netrefil puk.

V závěru ještě zvýšili výhru

Většina třetího dějství se nesla v duchu bránění dvoubrankového náskoku ze strany Pražanů a hosté se přes pozornou obranu Lva prosazovali jen velmi sporadicky. V 51. minutě se navíc podruhé v zápase střelecky prosadil švédský reprezentant ve službách domácích Danielsson. V závěru ještě upravili skóre na konečných 6:1 Bartečko s Voráčkem.

"Pro nás to byl první zápas po přestávce, proto by málokdo čekal tak vysokou výhru. V první třetině jsme se pomalu dostávali do zápasu, měli jsme velké problémy s vysokým nasazením ze strany hostů," uvedl trenér vítězů Václav Sýkora k začátku zápasu.

"Obraz hry se změnil ve druhé třetině, kdy jsme se rapidně zlepšili a vyrovnali poměr střel. Soupeře jsme dnes přetlačili hlavně v koncovce, kde jsme byli na rozdíl od dřívějším zápasů daleko úspěšnější," vyzdvihl Sýkora důležitý fakt, který vedl k cenné výhře.

Ubránili řadu přesilovek soupeře

Pražané měli v zápase téměř dvojnásobný počet vyloučených oproti hostům. Skvěle ubráněná oslabení a dobrý výkon Štěpánka v brance byl podle Sýkory základním stavebním kamenem k vysokému vítězství. "Těch vyloučení bylo hodně. Kluci to sehráli výborně, hlavně na začátku, kdy tam měl soupeř přesilovku pět na tři," pochválil Sýkora své svěřence za obětavost.

Jeho protějšek Vener Safin po zápase bědoval nad prachbídnou koncovkou svého týmu v posledních zápasech. "Je to tristní. Měli jsme řadu šancí, jak dnes, tak v Bratislavě, ale totálně jsme selhali v zakončení. Je to opravdu nepříjemné, musíme se na to zaměřit v dalších zápasech. Těžko jinak můžeme uspět," prohlásil Safin.

Lev Praha - Salavat Julajev Ufa 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Danielsson (Christensen), 35. Klepiš (Němec), 35. Voráček (Danielsson, Christensen), 51. Danielsson (Voráček), 57. Bartečko (Danielsson), 58. Voráček - 19. Zubarev (Pankov). Rozhodčí: Anisimov, Gusev - Strelcov, Tarasov. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 6732.
Lev Praha: Štěpánek - Němec, Hunkes, Krejčík, Chára, Porseland, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, Danielsson - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Birner, Surový - Řepík, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.
Ufa: Tarkki - Proškin, Aťušov, Kolcov, Koněv, Blaťák, Zubarev, Gurkin, Jemelin - Stěpanov, Svitov, Saprykin - Chlystov, Zinovjev, Rolinek - Mirnov, Kajgorodov, Pihlström - Paršin, Trubačov, Pankov. Trenér: Vener Safin.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52