Kazaň - Čeljabinsk 1:2 PPStav série 3:2Bulis pomohl Čeljabinsku snížit v semifinále KHL s Kazaní

Kazaň

Hokejisté Traktoru Čeljabinsk i díky brance českého útočníka Jana Bulise zvítězili v semifinále Kontinentální hokejové ligy nad Kazaní 2:1 v prodloužení. Stav série snížili na 2:3.

Jan Bulis (vlevo) v souboji s Trachanovem z Balašichy

Bulis navázal na dva góly ze čtvrtečního čtvrtého duelu už v 16. minutě, kdy si vyjel od mantinelu a překvapivou střelu otevřel skóre. Dvojnásobný vítěz KHL si nechal srovnání až do poslední třetiny, deset minut před koncem se trefil Ilja Nikulin.

Čeljabinsk mohl utkání v prodloužení rozhodnout z trestného střílení, které místo zraněného obránce Derona Quinta provedl Petri Kontiola, jenže trefil tyčku. Finský útočník zaváhání napravil osm sekund před koncem prvního prodloužení, kdy zametl do prázdné branky přihrávku Valerije Ničuškina a rozhodl.