Oulu - Magnitogorsk 0:2Marek pomohl gólem v Lize mistrů k výhře Magnitogorsku v Oulu

Český hokejový útočník Jan Marek přispěl gólem k výhře Magnitogorsku v jeho prvním vystoupení v Lize mistrů na ledě Kärpätu Oulu. Finský mistr tak i podruhé v soutěži prohrál.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

Stejně tak jsou na tom po nevydařených domácích zápasech Linköping vedený českým trenérem Slavomírem Lenerem s útočníky Jaroslavem Hlinkou a Janem Hlaváčem a Bern. Švédský vicemistr po porážce na Slavii 2:4 utrpěl doma s Curychem debakl 2:7 a švýcarský klub podlehl rovněž před vlastním publikem Blues Espoo 1:3.

Kärpät Oulu si po pěti porážkách v domácí soutěži z posledních šesti utkání chuť nespravil. Magnitogorsk nastoupil v první formaci s kompletním českým útokem Jaroslav Kudrna, Marek, Tomáš Rolinek i s bekem Karlem Pilařem. Na první gól v utkání se čekalo až do 35. minuty, kdy Marek potrestal faul Ilkky Mikkoly a potvrdil svou skvělou střeleckou formu posledních dní. Vítěz lednového turnaj evropských šampionů Super Six pojistil výsledek v 44. minutě, kdy se v další početní převaze prosadil Vitalij Aťjušov.

Šance Linköpingu na postup do semifinále se také snížily na minimum. Vstup do utkání přitom lépe vyšel domácím, když je ve 3. minutě dostal do vedení Martin Laumann Ylven. Jenže vzápětí vyrovnal Severin Blindenbacher a v 18. minutě otočil stav v přesilovce Thibault Monnet. Linköping rychle vyrovnal díky Kanaďanu Eriku Beaudoinovi, ale v druhé části vrátil vedení Lions Peter Sejna. Svým druhým gólem pak slovenský útočník minutu a půl před koncem druhého dějství pojistil vedení. Porážku ještě zvýraznili Cyrill Bühler, znovu Monnet a Domenico Pittis.

Bern před na své poměry slabou návštěvou 6756 diváků nenapravil prohru z Jönköpingu s HV 71 a nestačil ani na finského vicemistra. Ve 4. minutě dostal Espoo do vedení Toni Kahkonen a 21 vteřin před první přestávkou zvýšil v přesilovce Erkki Rajamäki. V 56. minutě už jen snížil Simon Gamache, v závěru se trefil ještě za Espoo Jarkko Uhlbäck. Zápas řídili čeští sudí - hlavní Milan Minář s Radkem Husičkou a čároví Rudolf Tošenovjan a Vít Lederer.

Skupina A:
Kärpät Oulu - Metallurg Magnitogorsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Marek, 44. Aťjušov. Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Hansen - Gienke, Pedersen (všichni Nor.). Vyloučení: 6:10, navíc Selujanov - Corso oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 6614.
Tabulka:
1.Magnitogorsk110002:03
2.Eisbären Berlín110003:23
3.Kärpät Oulu200022:50
Skupina B:
SC Bern - Espoo Blues 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 54. Gamache - 4. Kahkonen, 20. Rajamäki, 60. Uhlbäck. Rozhodčí: Minář, Husička - Tošenovjan, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 8:10. Využití: 0:1. Diváci: 6756.
Tabulka:
1.HV 71110006:23
2.Blues Espoo110003:13
3.Bern200023:90
Skupina D:
Linköping HC - Curych Lions 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)
Branky: 3. Laumann Ylven, 19. Eriksson - 18. a 48. Monnet, 27. a 39. Sejna, 7. Blindenbacher, 43. Bühler, 58. Pittis. Rozhodčí: Ország, Kubuš - Orolín, Gajan (Všichni SR). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 7961.