Rubriky:

Liga mistrů

Konečně povedený zápas, řekli po výhře v LM hokejisté Budějovic

23. října 2008 07:14 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Byl to ten povedený zápas, který by měl České Budějovice zvednout a vyvést z krize. Po vítězství 5:2 v Lize mistrů nad Slovanem to říkali domácí hokejisté v budějovické kabině. „Snad to konečně přišlo, už jsme potřebovali takhle povedený duel. Nejen že jsme v něm proměňovali šance, ale dařilo se i herně,“ tvrdil útočník Ondřej Veselý.

„Vlastně od začátku jsme vedli, což mužstvo uklidnilo. Po rychlém gólu jsme si všichni začali víc věřit, nakonec z toho byl jeden z nejlepších výkonů v sezóně,“ dodával českobudějovický kapitán. „Potřebovali jsme zažít ten pocit vítězství a teď snad víme, jak se z té krize dostat,“ uvažoval Radek Duda.

„Možná jsme dokázali do toho utkání jít s čistější hlavou než při extralize, tam ale výhry potřebujeme snad ještě víc. Při tom slibném vývoji skóre jsme však přestali svírat hokejky tak křečovitě a začalo nám přát štěstí v koncovce,“ mínil autor vítězné branky Ivan Huml. „Od Dudy přišla krásně načasovaná přihrávka, obránci tam propadli a já si všimnul, že brankář Hovi chodí hrozně rychle na led, tak jsem střílel nahoru,“ přiblížil trefu v oslabení.

Útočník Michal Hudec si poprvé v životě hrál proti mateřskému klubu a svůj bleskový gól do sítě Slovanu označil za dárek ke středečním 29. narozeninám. „Hodně nás to nakoplo, i když pro mne to byl zvláštní pocit vidět mně dobře známe hráče na ledě proti sobě. Na Slovanu jsem vyrostl a s půlkou mančaftu ještě získával tituly,“ říkal slovenský reprezentant, jenž před třemi lety přišel z Bratislavy do Budějovic

„Obě mužstva byla v pozici, že se potřebovala chytit. Bohužel to dokázal soupeř, my udělali velké množství chyb,“ zalitoval trenér Slovanu Zdeno Cíger. „Snad jsme udělali první krok vzhůru,“ doufal domácí kouč Ernest Bokroš.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů