Liga mistrů

Curych - Linköping 4:3

LM: Linköping prohrál v Curychu, Slavia bude ještě o postup bojovat

19. listopadu 2008 19:13 - PRAHA

Při určité konstelaci mohli hokejisté Slavie Praha předčasně oslavit postup ze základní skupiny Ligy mistrů. Stačilo "pouze", aby Linköping vyhrál na ledě švýcarského Curychu. Jenže švédský vicemistr prohrál i svůj poslední zápas skupiny D 3:4. O vítězi skupiny, který postoupí do semifinále, tak rozhodne prosincový zápas mezi Slavií a Curychem v Praze.

V osmnácté minutě sice Persson potrestal v přesilovce vyloučení domácího Forstera, ale už po minutě vyrovnal Sejna. V polovině zápasu pak Curych skóre otočil po brance Blindenbachera. Necelé tři minuty před druhou sirénou za hosty vyrovnal Jan Hlaváč, ale opět přišla blesková odpověď. Tentokrát skóroval Gardner v přesilové hře.

Hned na začátku třetí části přidal další branku domácí Bühler a tým českého kouče Slavomíra Lenera nestíhal. Snahu Linköpingu také komplikovala častá vyloučení, gól Sarava v závěru už na výhře Curychu nic nezměnil. Po zisku tří bodů ztrácejí ve skupině D na vedoucí Slavii jediný bod a o postupujícím do semifinále rozhodne až  poslední zápas 3. prosince v Praze. Tam by pak Curychu stačila i výhra v nájezdech.

Postup už si naopak po ruských týmech Ufě a Magnitogorsku zajistili i hokejisté týmu Blues Espoo. Finský tým porazil švýcarský Bern 2:1, když všechny branky padly už v první třetině. Vítěznou trefou byl nakonec gól Kellera ze šestnácté minuty.

Hokejová Liga mistrů:
Skupina A:Magnitogorsk - Kärpät Oulu 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Bulin, 40. Birjukov (Marek), 59. Rolinek (Marek) - 42. Korpikari.
Skupina B:Espoo - Bern 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 7. Puustinen, 16. Keller - 1. Dubé.
Skupina C:Slovan Bratislava - HC Mountfield 5:3 (3:0, 0:0, 2:3)
1. Vaic, 15. Hujsa, 18. Döme, 55. Kukumberg, 60. Lažo - 45. Gulaš, 54. Huml, 54. Mertl.
Skupina D:Curych - Linköping 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 19. Sejna, 33. Blindenbacher, 39. Gardner, 41. Bühler  - 18. Persson, 38. Hlaváč, 45. Saravo.