Mladí Rusové se protrápili k výhře nad Kazachstánem

LIBEREC

Až nečekaně hodně práce měla ruská hokejová dvacítka ve čtvrtečním utkání s Kazachstánem. Outsider si v liberecké Tipsport Aréně vypracoval v první třetině dvougólový náskok, přestože na střely prohrál úvodní dějství drtivě 8:25. Vážnost situace přinutila Rusy vlétnout do druhé dvacetiminutovky jako uragán a v čase 21:19 bylo vyrovnáno.

V 32. minutě pak Kurbatov poslal Rusy do vedení, o chvilku později sice bylo znovu vyrovnáno, ovšem jen na 40 vteřin, než se trefil Gordějev. Favorizovaní Rusové sice zvítězili celkově na střely 60:28, ale trápili se až do posledních vteřin. V 54. minutě totiž vyrovnal Kachulin, dvacet vteřin nato však zajistil Rusům další tři body Alexandrov.

Zápas Finska se Švýcarskem rozhodly ve prospěch Seveřanů až samostatné nájezdy. Švýcaři přitom lépe začali, vedli už 2:0, nakonec ale zachránili prodloužení až 46 sekund před koncem třetí třetiny gólem Sciaroniho.

MS hokejistů do 20 let - skupina B (Liberec)
Kazachstán - Rusko 4:5 (2:0, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Rymarjev (Gasnikov, Kachulin), 15. Savenkov, 36. Vorobjov (Savenkov), 54. Kachulin - 21. Tichonov (Kurbatov), 22. Čerepanov (Anisimov, Doronin), 32. Kurbatov (Sajustov), 37. Gordějev (Kugryšev), 54. Alexandrov (Kugryšev, Gordějev). Rozhodčí: Konc (SR), Šindler (ČR) - Jobson (Kan.), Mášik (SR). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 796.
Finsko - Švýcarsko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Puustinen (Kousa, Jalvanti), 23. Pesonen (Sallinen, Lajunen), 44. Malinen (Liivik), rozh. nájezd Salminen - 10. Lotscher (Lemm), 15. Suri (Lemm), 60. Sciaroni (Bykov, Wieser). Rozhodčí: Charron (Kan.), Lärking (Švéd.) - Blümel (ČR), Carlman (Švéd.). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 980.