Rubriky:

MS 2012

Krejčí chce reprezentovat na MS! Havlát a Michálek nepřijedou

26. dubna 2012 12:31 - Brno

České hokejisty posílí na mistrovství světa útočník Michael Frolík z Chicaga. K týmu se připojí v pátek v Brně. Naopak padla naděje na start dalšího útočníka Martina Havláta ze San Jose a obránce Zbyňka Michálka z Pittsburghu. Oba neprošli ve svých klubech lékařskými prohlídkami.

 

ČTK/AP

"S Frolíkem jsme domluveni. Dnes si doma odpočine a v pátek se zapojí do tréninku. Naopak Havlát neprošel lékařskou prohlídkou a totéž potkalo i Michálka, který utrpěl v sezóně otřes mozku," řekl ČTK trenér české reprezentace Alois Hadamczik po dnešním dopoledním rozbruslení před večerním utkáním na Českých hokejových hrách se Švédskem.

Ve hře je ještě start Davida Krejčího z Bostonu, kterému v noci na dnešek skončily naděje na obhajobu Stanleyova poháru. "Budeme s ním telefonicky mluvit dnes odpoledne. Důležité je, že má zájem hrát," dodal Hadamczik.

Ve hře je ještě Červenka, Škoula a Kvapil

Po skončení finále KHL se chystá oslovit ještě Martina Škoulu, Romana Červenku a Marka Kvapila. Další dva účastníci finálové série mají zdravotní problémy. "Jakub Klepiš má dlouhodobé problémy se zády. Filip Novák hrál údajně se zlomeným žebrem. Prý trpěl velkými bolestmi a hra pro něj byla něčím šíleným," poznamenal Hadamczik.

Z původně plánované dnešní sestavy proti Švédsku vypadl kvůli problémům s dýchacími cestami obránce Tomáš Mojžíš, kterého ve dvojici s Lukášem Krajíčkem nahradí Jakub Kindl. "Sice si teprve zvyká na větší kluziště, ale hraje o nominaci a obrazně o život," uvedl Hadamczik.

Naopak v týmu zůstal útočník Jan Kovář, o kterém se spekulovalo, že by posílil Chomutov v dnešním rozhodujícím utkání baráže s Mladou Boleslaví. "Chomutov mě o uvolnění nežádal, zřejmě funkcionáři pouze mluvili s hráčem, který dal přednost reprezentaci," dodal trenér.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..