Rubriky:

MS 2012

Norský tisk se raduje z bodu ukradeného Čechům. Otřásli jsme hokejovou velmocí, píše

8. května 2012 08:52 - Oslo

Norsko otřáslo hokejovou velmocí a sebralo bod velkému favoritovi, raduje se norský deník Aftenposten z výsledku pondělního zápasu na mistrovství světa v hokeji, v němž Norové dokázali s českým týmem v základní hrací době remizovat a prohráli až na nájezdy 3:4. Podle trenéra Roye Johansena si jeho svěřenci zasloužili zvítězit.

 

Petr Josek, Reuters

"Mám radost, že hráči dřeli a dali do zápasu srdce, jsem na ně hrdý. Myslím si, že jsme měli v zápase navrch a že jsme si zasloužili vyhrát," prohlásil Johansen. "Výsledek 3:3 proti hokejovému gigantu Česku je nesmírně prestižní, ale mohl být ještě lepší. Ke konci třetí třetiny jsme měli šance zvýšit na 4:3, ale štěstí nám nepřálo. Dnešní zápas nicméně ukázal, že jsme hokejový národ, se kterým je třeba počítat," dodal.

Senzace byla blízko

Podle deníku Dagbladet stálo Norsko před malou senzací, když po základní hrací době drželo nerozhodný výsledek 3:3. Norské mužstvo šlo do zápasu bez respektu a v dlouhých úsecích utkání bylo lepší než soupeř, uvedl Dagbladet v článku nadepsaném Bomba na mistrovství světa!

Podle deníku Aftenposten nebyl tentokrát dobrý výsledek s ČR jen dílem náhody nebo důsledkem toho, že by Češi soupeře podcenili. Norští hráči se drželi do slova a do písmene plánu a nepodali hrdinský výkon pouze v obraně, ale využili každé příležitosti, která se jim nabízela v útoku, napsal. Nikoho by nepřekvapilo, kdyby Norsko v základní hrací době v utkání zvítězilo, dodal list.

Aftenposten rovněž připomněl, že Norové dokázali již před dvěma lety na šampionátu porazit Čechy, kteří se pak stali mistry světa. Vzpomínky se vracejí o dva roky zpátky, kdy Norsko zdolalo ČR v Mannheimu 3:2. Tehdy Češi nastoupili i se superhvězdou Jaromírem Jágrem, ale ani jeho dva góly českému týmu nepomohly, konstatoval Aftenposten.

List Verdens Gang uvedl, že Norsko si vytklo za cíl získat v prvních třech zápasech bod a po prohrách se Švédskem a Ruskem nezbývalo, než ho ukrást nedávným mistrům světa Česku.

"Poté, co jsme sehráli vyrovnané duely se dvěma špičkovými týmy v prvních dvou zápasech, nás dnes od vítězství dělilo jen pár milimetrů. Myslím si, že jsme ukázali charakter. Mohlo nás zlomit, když se Češi ujali vedení 3:2, ale my se zvládli do zápasu vrátit. Zasloužili jsme si dnes tři body," řekl po utkání jeden z vůdců norského mužstva Patrick Thoresen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2012

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..