Rubriky:

MS 2014

Rozhodčí jsou strašně špatným článkem šampionátu, naříká Špaček

18. května 2014 16:20 - Minsk

Během sobotního zápasu s Dánskem se na střídačce vehementně rozčiloval, když američtí sudí Keith Kaval a Steve Patalie uznali za stavu 3:1 pro Čechy druhý gól Seveřanů z hole Jespera Jensena, přestože Jannik Hansen v té době bránil v brankovišti v práci Alexandru Salákovi. V neděli už z asistenta trenéra české hokejové reprezentace Jaroslava Špačka emoce vyprchaly, na výkony arbitrů na šampionátu v Minsku se ale hněvá stále. „Myslím si, že rozhodčí jsou strašně špatným článkem tohoto mistrovství světa," řekl.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Právě druhý gól Dánů necelých pět minut před koncem třetí třetiny podle Špačka zápas hrubě ovlivnil. Čeští reprezentanti v samém závěru základní hrací doby inkasovali ještě potřetí a nakonec prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.

„Jejich hráč vlítnul za Saláka, ještě do něj trošku strčil a dostali jsme z toho gól. Třeba Jirkovi Novotnému přitom třikrát pískli, že stál v brankovišti a on přitom stál před gólmanem," rozčiloval se Špaček a mrzelo jej, že se rozhodčí o situaci předcházející druh dánské brance nejeli poradit s kolegou u videa.

„Oni to sice dělat nemusejí, a to je právě možná trošičku škoda. Je mi jasný, že když udělají chybu, budou nám pak vysvětlovat, že se hráč Saláka nedotknul. Ve finále se s tím nedá vůbec nic dělat, jenže my teď kvůli tomu budeme bojovat vlastně o přežití," připomíná Špaček, že vyřazovací boje začínají národnímu týmu už dnešním utkáním s Norskem.

Rozhodčí si stejně udělají, co chtějí

Před startem mistrovství světa přitom s Vladimírem Růžičkou a trenéry dalších reprezentací navštívil schůzi direktoriátu turnaje věnovanou rozhodčím. Na ní se právě pohyb hráčů v brankovišti projednával. „Říkali nám tam, že se to bude důsledně pískat. A pak ve finále zjistíte, že je to vlastně úplně jedno. Rozhodčí si s tím stejně udělají, co chtějí," mávl rukou Špaček.

Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa měl v zápase s Dánskem k arbitrům i další výhrady. „Měli jsme přesilovku, jejich gólman dostal do masky a okamžitě se pískalo. Nás naopak v podobné situaci nechali dvacet vteřin trápit, a když jsme získali puk a mohli ho vyhodit ven, najednou to pískli. A ještě se vhazovalo v útočném pásmu Danů. To si strašně protiřečí," pokrčil rameny.

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..