Díky Haškovi vyhrál Detroit po 13 letech v New Jersey

EAST RUTHERFORD

Dlouhých třináct let čekali hokejisté Detroit Red Wings na výhru na ledě New Jersey. Naposledy zde vyhráli 20. listopadu 1993, pak už měli pokaždé navrch domácí Devils, včetně dvou vítězství ve finále Stanleyova poháru v roce 1995. Detroitu pomohl zlomit dlouholeté prokletí v East Rutherfordu český brankář Dominik Hašek, jenž vychytal týmu vítězství 2:1.

New Jersey přitom začali dobře, když v 31. minutě otevřel skóre zápasu Scott Gomez gólem v přesilové hře. Ta byla nařízena chvíli poté, co rozhodčí přerušili hru v situaci, kdy Hašek rozehrával puk za brankou. Český gólman reagoval vzteklým rozbitím hokejky a byl odměněn dvouminutovým trestem za nesportovní chování.

Na branku Gomeze odpověděl Detroit rovněž v početní výhodě, to když se v 49. minutě puk tvrdě vypálený obráncem Schneiderem odrazil od Pavla Dacjuka do domácí sítě. Vítěznou branku pak vstřelil za další dvě minuty střelou z ostrého úhlu Brett Lebda, pro kterého to byl teprve pátý gól v NHL.

Domácí se snažili v závěrečných minutách zápasu vystupňovat tlak a hráli dokonce v trojnásobné přesile. Detroit měl totiž dva vyloučené hráče a za gólmana Ďáblů Martina Brodeura ještě zaskočil šestý útočník. Ale Hašek už žádnou další střelu za svá záda nepustil.

New Jersey - Detroit 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Gomez - 49. Dacjuk, 51. Lebda (Lang). Zásahy brankářů: Brodeur 36/2 - Dominik Hašek 22/1.