Boston - Pittsburgh 6:4Zabiják Pastrňák zase pálil! V NHL vládne kanonýrům i produktivitě

New York/Praha

Famózní jízda Davida Pastrňáka v NHL pokračuje. Gólem a asistencí pomohl v pondělním utkání Bostonu k výhře nad Pittsburghem 6:4 a prodloužil tak bodovou sérii už na dvanáct zápasů. Se čtrnácti trefami se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů a s 29 body vévodí i produktivitě celé ligy.

Útočník Bostonu David Pastrňák před brankářem Pittsburghu Tristanem Jarrym.

Hned za českého snajpra se v pořadí produktivity zařadil jeho spoluhráč Brad Marchand, jenž se na pondělní výhře podílel dvěma góly a třemi asistencemi. Divoký zápas také definitivně rozhodl, když necelé dvě minuty před koncem ujel po levé straně a střelou z kruhu pro vhazovaní překonal s pomocí tyče brankáře Tristana Jarryho.

Ten nahradil v bráně Penguins Matta Murrayho, jehož vyhnal z ledu na začátku druhé třetiny Pastrňák, když nenápadnou střelou švihem zvýšil na 3:0. Český forvard se ale zapsal do statistik už v úvodní třetině, když jeho přistrčení uklidil ze vzduchu do brány Marchand.

Výměna brankáře však hostům dodala nový náboj a díky čtyřem brankám ve druhém dějství zápas otočili.

Ve třetí třetině si však Bruins vzali vedení zpět i díky dvěma asistencím Davida Krejčího. Ten mohl sám ve 48. minutě vyrovnat, jenže jeho pokus zastavila horní tyč.

Výhru jistil po Marchandově vítězné trefě gólem do prázdné branky Patrice Bergeron, jemuž přenechal přihrávkou gólovou radost právě Krejčí.

Detroit už je poslední

V solidní formě hraje v zámoří také obránce Filip Hronek, jenž v duelu s Nashvillem přihrával na úvodní branku Detroitu Andreasi Athanasiouvi a připsal si už osmý bod (3+5). Jenže jeho pondělní počin byl k ničemu, protože Predators nakonec rozdrtili Rudá křídla 6:1.

Detroit je tak nyní v celé NHL úplně poslední. Ze dna tabulky se před něj vyšvihla i Ottawa díky výhře na ledě New Yorku Rangers 6:2. V dresu domácích se tentokrát bodově neprosadil navrátilec z farmy Filip Chytil, který v předchozích dvou duelech po návratu do prvního týmu skóroval.

Pastrňákův pronásledovatel na čele tabulky střelců Leon Draisaitl se tentokrát gólově neprosadil. Zaznamenal jen jednu asistenci a jeho Edmonton doma podlehl 2:3 v prodloužení Arizoně. Kojoti zatím v průběhu sezony překvapují. Připsali si už osmou výhru z posledních deseti zápasů.

Boston - Pittsburgh 6:4 (2:0, 1:4, 3:0)
Branky: 14. a 59. Marchand (na první Pastrňák), 6. DeBrusk, 25. Pastrňák, 49. Krug (Krejčí), 60. Bergeron (Krejčí) - 26. Kahun, 30. Bjugstad, 36. Rust, 40. Marino. Střely na branku: 26:44. Diváci: 17 193. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Rust (Pittsburgh), 3. Pastrňák (Boston).
NY Rangers - Ottawa 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky: 9. Kakko, 38. Panarin - 15. a 32. Pageau, 19. Ennis, 25. Hainsey, 35. B. Tkachuk, 46. Naměstnikov. Střely na branku: 34:30. Diváci: 16 302. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Pageau, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).
Detroit - Nashville 1:6 (1:0, 0:5, 0:1)
Branky: 3. Athanasiou (Hronek) - 28. a 39. Duchene, 22. Bonino, 26. Turris, 27. Sissons, 47. F. Forsberg. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18 526. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. F. Forsberg, 3. Josi (všichni Nashville).
Edmonton - Arizona 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. McDavid, 56. Haas - 4. Grabner, 29. Söderberg, 63. Stepan. Střely na branku: 28:24. Diváci: 17 105. Hvězdy zápasu: 1. Stepan (Arizona), 2. McDavid, 3. Haas (oba Edmonton).