Philadelphia - Vancouver 2:1Český hvězdný večer v NHL! Voráček zařídil obrat, Palát zářil i v oslabení

New York/Praha

Velký večer má za sebou v NHL český hokejista Ondřej Palát. Gólem a dvěma přihrávkami pomohl k vítězství Tampy nad Buffalem 5:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Zaznamenal tak svoji jubilejní 200. asistenci a 300. bod v prestižní zámořské soutěži. Pokračuje také střelecké probuzení Jakuba Voráčka, jenž brankou a nahrávkou přispěl k výhře Philadelphie nad Vancouverem 2:1. Po utkání byl vyhlášen druhou hvězdou.

Český hokejista Jakub Voráček slaví svůj vítězný gól proti Vancouveru.

Tampa měla do utkání rychlý nástup. Už po třinácti sekundách Palát vybojoval puk pro Nikitu Kučerova a při jeho následné gólové střele stihl ještě český forvard parádně zaclonit před brankářem Carterem Huttonem.

Buffalo, v jehož sestavě stále chybí zraněný Vladimír Sobotka, ale průběh duelu otočilo, nicméně ke slovu se dostal znovu Palát, když v přesilovce po jeho pasu na modrou čáru přesně pálil Michail Sergačov a srovnal na 2:2.

Záhy dostal Blesky do vedení Yanni Goudre, ale kuriozní rozuzlení celého zápasu přišlo ve třetí třetině, kdy Tampa dala dva góly během jednoho oslabení! O druhý z nich se postaral Palát, který nekompromisně zakončil únik dvou na jednoho.

Jakub Voráček, v této sezoně nejlépe vydělávající hráč Philadelphie, dlouho zůstával co do bodového přísunu za očekáváními, ale zdá se, že forma přichází.

Proti Vancouveru nejprve bekhendovou přihrávkou před branku pomohl ve druhé třetině k vyrovnávací trefě Seanu Couturierovi. Ve třetí části pak nádhernou trefou z úhlu bez přípravy i s pomocí tyče dokonal obrat a zařídil výhru 2:1.

Brankář David Rittich si připsal 35 úspěšných zákroků, jeho Calgary ale nakonec podlehlo Pittsburghu 2:3 v prodloužení, v jehož páté minutě rozhodl Jake Guentzel.

San Jose, stále hrající bez zraněného Tomáše Hertla, sice prohospodařilo proti Los Angeles třígólový náskok, ale nakonec Žralokům vystřelil výhru v prodloužení Patrick Marleau.

Tampa Bay - Buffalo 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 1. Kučerov (Palát), 28. Sergačov (Palát), 30. Gourde, 49. Paquette, 50. Palát - 4. S. Reinhart, 22. J. Vesey. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Palát, 2. McDonagh, 3. Paquette (všichni Tampa Bay).
New York Rangers - Minnesota 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Skjei, 58. Kreider, 61. DeAngelo - 38. Parise, 50. Donato. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. DeAngelo (oba NY Rangers), 3. Donato (Minnesota).
Philadelphia - Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Couturier (Voráček), 52. Voráček - 11. J.T. Miller. Střely na branku: 34:17. Diváci: 17.083. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Voráček (oba Philadelphia), 3. Demko (Vancouver).
Pittsburgh - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. Galchenyuk, 28. McCann, 64. Guentzel - 8. Dubé, 36. Monahan. Střely na branku: 38:34. Diváci: 18 437. David Rittich (Calgary) odchytal v celém zápase 63:57 minuty, z 38 střel inkasoval tři branky a úspěšnost zákroků měl 92,1 procenta. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Guentzel, 3. Galchenyuk (všichni Pittsburgh).
Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 19:25. Diváci: 14 730. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. O. Bjorkstrand (oba Columbus), 3. C. Anderson (Ottawa).
Nashville - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Bonino, 12. R. Johansen, rozhodující sam. nájezd Carr - 33. D. Perron, 54. B. Schenn. Střely na branku: 39:25. Diváci: 17 168. Hvězdy zápasu: 1. Carr, 2. R. Johansen, 3. Saros (všichni Nashville).
Dallas - Vegas 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. a 53. A. Radulov, 14. Lindell, 38. Dickinson - 34. Theodore, 42. P. Stastny. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. A. Radulov, 2. J. Klingberg, 3. Lindell (všichni Dallas).
Anaheim - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Getzlaf, 54. Fowler, 55. O. Kaše. Střely na branku: 23:26. Diváci: 16 269. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Gibson, 3. Gudbranson (všichni Anaheim).
Los Angeles - San Jose 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 39. A. Kempe, 49. D. Brown, 53. Kopitar - 27. a 29. Meier, 6. E. Karlsson, 63. Marleau. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16 927. Hvězdy zápasu: 1. Marleau (San Jose), 2. A. Kempe, 3. Kopitar (oba Los Angeles).