Rubriky:

NHL

Öhlund dostal za brutální sekání distanc na čtyři zápasy

19. listopadu 2007 11:18 - TORONTO

Vedení hokejové NHL potrestalo obránce Vancouveru Mattiase Öhlunda distancem na čtyři zápasy. Švédský zadák si trest vysloužil za brutální seknutí Mikko Koiva v pátečním zápase s Minnesotou. Öhlund seknul zezadu soupeře takovou silou, že mu zlomil kůstku v noze a Koivu bude týden na marodce. Během vynucené absence nebude obránce Vancouveru pobírat plat a přijde tak o téměř 75 tisíc dolarů.

Během třetí třetiny pátečního zápasu Vancouveru s Minnesotou se Koivu tlačil u hrazení za pukem a při té příležitosti fauloval Öhlunda loktem do obličeje. To si zkušený obránce nenechal líbit, rozmáchl se hokejkou, a zezadu udeřil finského útočníka přes levou nohu. S odstupem času svého činu litoval.

"To, že mne praštil loktem do obličeje, od něj nebylo zrovna v pořádku. Nicméně teď bych si přál, abych tu situaci řešil trochu jinak," vyjádřil politování hráč, jenž bude svému týmu chybět do 25. listopadu, kdy hraje Vancouver s Chicagem. Öhlund patří k nejvytěžovanějším obráncům Canucks, hraje v průměru přes dvacet minut za zápas.

"Vedení ligy tak rozhodlo, tak to musíme respektovat," nechtěl trest více komentovat generální manažer Vancouveru Dave Nonis.  "Není důležité, jestli s tím souhlasím nebo ne. Prostě teď nemohu hrát, tak se s tím musím nějak vypořádat," dodal na závěr Öhlund.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..