Michálek zařídil výhru Phoenixu nad Nashvillem, Vrbata přispěl hattrickem

NEW YORK

Český útočník Radim Vrbata se hattrickem zasloužil o výhru hokejistů Phoenixu nad Nashvillem 4:3 v prodloužení ve čtvrtečním utkání NHL. Kanonýr Coyotes vstřelil všechny tři branky svého týmu v základní hrací době, v nastaveném čase si navíc připsal asistenci u vítězného gólu obránce Zbyňka Michálka. Pro Vrbatu to byl třetí hattrick v kariéře v NHL, naposledy se blýskl třemi góly v roce 2003 ještě v dresu Colorada.

Vrbata, který se do sestavy Kojotů vrátil po třízápasové pauze způsobené zraněním třísel, dostal svůj tým do vedení v 15. minutě první třetiny, druhý gól vstřelil v divokém úvodu druhé části, kdy během první minuty padly dvě branky, a třetím zásahem v 58. minutě zabránil výhře hostujícího celku a vynutil prodloužení. To rozhodla ve prospěch domácích Michálkova dalekonosná rána 29 sekund před koncem nastavení.

Hosté měli tříbodové vítězství na dosah po gólu Martina Erata, který pokračuje ve výborných výkonech, jež jej vynesly do čela týdenního hodnocení českých hokejistů podle redakce Sport.cz. Vrbata byl za své čtyřbodové představení, jímž vyrovnal své dosavadní maximum v jednom zápase, vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vydařený večer prožil i mladší bratr Zbyňka Michálka Milan, který přispěl gólem a dvěma asistencemi k vítězství San Jose nad St. Louis a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. San Jose se dotáhlo bodově na čelo Pacifické divize, kterou vede Dallas.

Eliáš opět vstřelil dva góly, Rozsíval jeden

Hráči New Yorku Rangers dotáhli do vítězného konce i druhý zápas z dvojboje s Atlantou. K výhře 2:1 po samostatných nájezdech přispěl jedním gólem i obránce Michal Rozsíval, nájezdy rozhodl Brendan Shanahan, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltové loterii. Rangers před zápasem vyřadili z užívání dres s číslem 2, které nosil legendární zadák Brian Leetch.

Patrik Eliáš vstřelil podruhé za sebou dva góly, ale zatímco v úterý jimi přispěl k výhře nad Philadelphií, tentokrát to hokejistům New Jersey nebylo nic platné. V duelu s Montrealem podlehli Devils 3:4, na rozhodující branku Chrise Higginse přihrál pět minut před koncem třetí třetiny Roman Hamrlík.

Brankář Floridy Tomáš Vokoun pomohl alespoň k bodu v utkání s Edmontonem, který na ledě Panthers vyhrál po samostatných nájezdech. Dvě asistence v dresu Oilers si připsal Aleš Hemský. Jednu branku zaznamenal Petr Sýkora v dresu Pittsburghu, Penguins ale prohráli na ledě Philadelphie 3:4.

Útočníci Colorada Milan Hejduk a Jaroslav Hlinka asistovali na brance Andrewa Brunetteho, který v závěru první třetiny mírnil dvoubrankovou ztrátu v duelu s Minnesotou. Domácím Avalanche se podařilo v prostředním dějství srovnat krok, ještě před druhou přestávkou ale vstřelil vítězný gól hostů slovenský forvard Pavol Demitra.

Boston - NY Islanders 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 10. Wideman, 11. Lucic, 30. Savard, 38. Kessel - 47. Sillinger. Zásahy brankářů: Thomas 29/28 - DiPietro 30/26. Diváci: 13 461. Hvězdy zápasu: Thomas, Savard, Lucic (všichni BOS).
New Jersey - Montreal 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
Branky: 13. a 24. Eliáš, 38. Langenbrunner - 35. a 41. Smolinski, 52. S. Koivu, 55. Higgins (Hamrlík). Střely na branku: 13:32. Diváci: 14.257.
NY Rangers - Atlanta 2:1 SN (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 49. Rozsíval, rozhodující nájezd Shanahan - 21. Marián Hossa. Zásahy brankářů: Lundqvist 18/17 - Hedberg 33/32. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Shanahan, Lundqvist, Rozsíval (všichni NYR).
Philadelphia - Pittsburgh 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Umberger, 33. Jones, 44. Vandermeer, 46. Knuble - 17. Malkin, 38. Sýkora, 45. Whitney. Zásahy brankářů: Biron 24/21 - Conklin 33/29. Diváci: 19 807. Hvězdy zápasu: Umberger, Jones (oba PHI), Staal (PIT).
Washington - Toronto 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Laich (Fleischmann), 46. Viktor Kozlov - 45. Devereaux (Kubina, T. Kaberle). Zásahy brankářů: Johnson 32/31 - Toskala 20/18. Diváci: 14 094. Hvězdy zápasu: Johnson, Ovečkin (oba WSH), T. Kaberle (TOR).
Tampa Bay - Ottawa 4:8 (0:3, 1:2, 3:3)
Branky: 34. a 56. Boyle, 42. Tarnasky, 46. MacDonald - 14., 19. a 25. Alfredsson, 15. a 57. Spezza, 30. Vermette, 42. Robitaille, 44. McAmmond. Zásahy brankářů: Holmqvist 14/11, Ramo 12/7 - Gerber 25/21. Diváci: nezveřejněno. Hvězdy zápasu: Alfredsson, Spezza, Vermette (všichni OTT).
Chicago - Columbus 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 28. Boll. Zásahy brankářů: Chabibulin 27/26 - Leclaire 30/30. Diváci: 16 094. Hvězdy zápasu: Leclaire, Boll (oba CLS), Seabrook (CHI).
Dallas - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 38. Barnes - 2. a 46. Roy. Zásahy brankářů: Turco 19/17 - Miller 26/25. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: Roy, Vanek (oba BUF), Barnes (DAL).
Colorado - Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Brunette (Hejduk, Hlinka), 23. Wolski - 6. Fedoruk, 14. Rolston, 34. Demitra. Zásahy brankářů: Theodore 37/34 - Bäckström 30/28. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: Demitra, Rolston (oba MIN), Liles (COL).
Phoenix - Nashville 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 15., 21. a 38. Vrbata (na druhou Z. Michálek), 65. Z. Michálek (Vrbata) - 21. Radulov, 34. Peverley, 36. Erat. Zásahy brankářů: Bryzgalov 32/29 - Mason 30/26. Diváci: 12 622. Hvězdy zápasu: Vrbata (PHX), Radulov (NSH), Reinprecht (PHX).
Florida - Edmonton 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 2. Campbell, 42. McLean, 48. O. Jokinen - 59. a 60. Stoll (na obě Hemský), 37. Moreau, rozhodující nájezd Horcoff. Zásahy brankářů: Vokoun 40/37 - Garon 35/32. Diváci: 12 322. Hvězdy zápasu: Horcoff (EDM), McLean (FLA), Stoll (EDM).
San Jose - St. Louis 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 44. a 56. Cheechoo (na obě M. Michálek), 27. M. Michálek, 49. Bernier - 51. Boyes. Zásahy brankářů: Nabokov 18/17 - Legace 26/22. Diváci: 17 142. Hvězdy zápasu: Cheechoo, Thornton, M. Michálek (všichni SJ).
Los Angeles - Anaheim 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 17. Kopitar, 25. Armstrong (Modrý), 30. Frolov - 57. R. Niedermayer. Zásahy brankářů: LaBarbera 32/31 - Giguere 18/15, Hiller 13/13. Diváci: 18 118. Hvězdy zápasu: Armstrong, LaBarbera, Handzuš (všichni LA).