Vrbata pomohl třemi body k výhře nad Los Angeles

NEW YORK

Český útočník v barvách Phoenixu Radim Vrbata přispěl třemi kanadskými body za gól a dvě asistence k vítězství svého týmu nad Los Angeles Kings 4:0. Hokejisté Detroitu přerušili šestizápasovou šňůru proher, když porazili v nervózním utkání Laviny z Colorada na jejich ledě taktéž 4:0.

Kojoti se největší měrou postarali o své vítězství nad Los Angeles v prvních šesti minutách, v nichž vstřelili dvě branky. Trenéra Gretzkyho potěšil už ve čtvrté minutě Ed Jovanovski, který zužitkoval Vrbatovu přihrávku a poprvé překonal brankáře Jasona LaBarberu. Druhou branku přidal o dvě minuty později sám český forvard se sedmnáctkou na zádech. Ve druhém dějství si šestadvacetiletý Čech připsal ještě jednu asistenci po brance Daniela Carcilla. Konečnou podobu výsledku vtiskl Daniel Winnik. Radim Vrbata byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vyhrocené utkání viděli diváci v Coloradu, kam zavítal Detroit. Vzruch rozpoutal nájezd domácího Iana Laperrira na švédského obránce Nicklase Lidströma, který po zákroku odkulhal do kabiny. Skóre zápasu otevřel ve třinácté minutě Chris Chelios. Druhá branka do sítě Jose Theodora padla v závěrečné minutě úvodní třetiny. Valtteri Filppula z téměř nulového úhlu překonal ležícího brankáře domácího týmu. Na brance se podílel přihrávkou Jiří Hudler. Ve druhé části přidal ještě dvě branky nejlepší hráč zápasu Henrik Zetterberg a stanovil konečné skóre na 4:0 pro Red Wings.

Ostrované z New Yorku přivítali na svém ledě Sharks ze San Jose. Diváci si na góly svého týmu musel počkat až do závěrečné třetiny, do níž domácí tým vstupoval s jednogólovým mankem. Už za stavu 0:2 snížil po Vašíčkově asistenci Andy Hilbert. Hned v následující minutě se blýskl hezkou individuální akcí Mike Comrie a střelou mezi betony brankáře Nabokova vyrovnal. Obrat zápasu dokončil osm minut před koncem Freddy Meyer.

V posledním pondělním střetnutí přehráli Ďáblové z New Jersey na svém ledě Carolinu jasně 5:1. Jeden bod za přihrávku si připsal Patrik Eliáš.

New Jersey - Carolina 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 3. Zajac, 8. Mottau, 22. Pandolfo, 30. Oduya, 60. Parise (Eliáš) - 27. Hamilton. Zásahy brankářů: Brodeur 22/21 - Grahame 31/26. Diváci: 16 182. Hvězdy utkání: Zajac, Zubrus, Gionta.
New York Islanders - San Jose 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. Hilbert (Vašíček), 45. Comrie, 52. Meyer - 23. Goc, 43. J. Thornton (M. Michálek). Zásahy brankářů: DiPietro 30/28 - Nabokov 20/17. Diváci: 16 234. Hvězdy utkání: Meyer, Comrie, DiPietro.
Colorado - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 28. a 30. Zetterberg, 13. Chelios, 20. Filppula (Hudler). Zásahy brankářů: Theodore 40/36 - Osgood 18/18. Diváci: 18 807. Hvězdy utkání: Zettergerg, Dacjuk, Theodore.
Los Angeles - Phoenix 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Jovanovski (Vrbata), 6. Vrbata, 25. Carcillo (Vrbata), 33. Winnik. Zásahy brankářů: LaBarbera 29/25 - Tellqvist 34/34. Diváci: 16 617. Hvězdy zápasu: Vrbata, Tellqvist, Jovanovski.