Washington - Philadelphia 2:5Voráček pomohl rozjeté Philadelphii k další výhře. Ovečkin dál ztrácí na Pastrňáka

New York/Praha

Český hokejista Jakub Voráček přispěl asistencí k výhře Philadelphie 5:2 ve středečním utkání NHL ve Washingtonu a 53. bodem (12+41) v sezoně si upevnil pozici druhého nejproduktivnějšího Čecha v tomto ročníku před Jakubem Vránou (25+26), který ve vzájemném souboji vyšel naprázdno.

Hokejisté Philadelphie se radují z gólu proti Washingtonu Capitals.

Gólově mlčela i hvězda Capitals Alexandr Ovečkin a v čele pořadí kanonýrů celé NHL tak dál ztrácí dva zásahy na lídra Davida Pastrňáka .

Philadelphia vyhrála sedmý zápas za sebou a na lídra Metropolitní divize z Washingtonu už ztrácí jen bod.

Domácí šli sice do vedení zásluhou Larse Ellera, ale hosté duel ve druhé třetině otočili. Gólem a asistencí k výhře shodně přispěli Ivan Provorov a Kevin Hayes.

Na trefu prvního jmenovaného přihrál ve třetím dějství Jakub Voráček. Za útočnou modrou ideálně načasoval křížný pas na rozjetého ruského forvarda, který brankou na 4:2 duel definitivně zlomil.

Flyers postihla ale také nepříjemná událost, když v první třetině musel odstoupit útočník James van Riemsdyk, jenž má po nárazu od obránce Capitals Jonase Siegenthalera zlomenou pravou ruku.

Brankář David Rittich podruhé za sebou jen z lavice náhradníků sledoval výhru svého Calgary nad Columbusem 3:2 v prodloužení. Zápas rozhodl jedenáct sekund před koncem prodloužení TJ Brodie. Rittichův kolega v brankovišti Cam Talbot si připsal 20 úspěšných zákroků.

Columbus sice prohrál jedenácté z posledních třinácti utkání, ale díky získanému bodu se posunul v Metropolitní divizi na čtvrté postupové místo před New York Islanders. Calgary patří v Pacifické divizi třetí postupová pozice.

Colorado s Pavlem Francouzem v bráně prohrálo s Anaheimem 3:4 v prodloužení, které rozhodl 1,2 sekundy před jeho koncem Švéd Rickard Rakell. Francouz si připsal 26 úspěšných zásahů.

Washington - Philadelphia 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 15. Eller, 39. Hathaway - 28. Konecny, 35. K. Hayes, 38. Pitlick, 47. Provorov (Voráček), 55. Laughton. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Provorov, 3. D. Grant (všichni Philadelphia).
Calgary - Columbus 3:2 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky: 52. E. Lindholm, 59. M. Tkachuk, 65. Brodie - 9. D. Shore, 12. Nyquist. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18 696. Hvězdy zápasu: 1. Brodie (Calgary), 2. Korpisalo (Columbus), 3. Giordano (Calgary).
Colorado - Anaheim 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 4. Naměstnikov, 15. Landeskog, 48. MacKinnon - 6. Agozzino, 14. Guhle, 33. Steel, 65. Rakell. Střely na branku: 35:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado celé utkání inkasoval čtyři góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 18 033. Hvězdy zápasu: 1. Rakell (Anaheim), 2. Landeskog, 3. MacKinnon (oba Colorado).
Vancouver - Arizona 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Branky: 44. Toffoli, 47. Pearson - 8. Söderberg, 51. Schmaltz, 53. Crouse, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17 363. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. Virtanen (Vancouver), 3. Kuemper (Arizona).