Bostonský Krejčí se blýskl třemi asistencemi, Hudler rozhodl o výhře Detroitu

NEW YORK

Druhou hvězdou zápasu byl vyhlášen útočník Bostonu David Krejčí, který Medvědům v sobotním utkání NHL třemi asistencemi zajistil výhru nad Atlantou 4:2. Krejčí v právě probíhajícím ročníku posbíral už 29 bodů a v čele produktivity českých hráčů se vyrovnal Patriku Eliášovi a Aleši Hemskému. Boston tak protáhl svou vítěznou sérii na domácím kluzišti už na 11 zápasů, což dělá nejdelší sérii klubu za posledních 26 let.

Další stále trvající sérií se může pochlubit Phil Kessel, který po Krejčího přihrávce otevřel skóre utkání. Pátý hráč předloňského draftu bodoval již popatnácté za sebou, čímž se v současnosti žádný další hokejista nemůže pochlubit.

Proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem zajistil Jiří Hudler Detroitu bod navíc po výhře 5:4 na nájezdy ve Phoenixu. Rudá Křídla přitom byla blízko porážky, až jednadvacet vteřin před třetí sirénou poslal zápas do prodloužení Franzén. Po něm přišly na řadu nájezdy, ve kterých za Kojoty uspěl pouze Mueller, zatímco se v dresu hostů kromě Hudlera trefil i Zetterberg. Ke svému prvnímu zápasu v sezóně nastoupil sedmačtyŕicetiletý veterán Chris Chelios, který úvod soutěže kvůli zranění zmeškal.

Buffalo zvítězilo na ledě New Jersey 4:2, když se dvakrát trefil nejlepší střelec letošního ročníku Rakušan Thomas Vanek. Jeho trefa z druhé minuty navíc byla pro Šavle jubilejní – jednalo se již o desetitisící branku mužstva v NHL.

Ďáblům nepomohly ani góly Patrika Eliáše a Bobbyho Holíka. Domácí sice díky nim ve druhé třetině otočili na 2:1, tři inkasované branky ve zbytku utkání ale sny na bodový zisk přetrhly. Na vítězné trefě Roye se asistencemi podíleli Kotalík se Špačkem.

Edmonton doma nezaváhal, když zdolal Vancouver 3:0. První hvězdou byl vyhlášen Aleš Hemský, který ve druhé třetině zvyšoval na 2:0. Pro Canucks byl nepřekonatelnou překážkou gólman Dwayne Roloson, který pochytal všech třiadvacet střel a připsal si první nulu v sezóně.

Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky: 12. a 38. Knuble, 6. Lupul, 31. M. Richards, 33. Hartnell, 56. J. Carter - 28. J. Staal, 52. Godard (Sýkora), 59. Fedotěnko (Sýkora). Střely na branku: 27:26. Diváci: 19 811.
Los Angeles - Minnesota 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 16. Kopitar, 43. Handzuš, 60. Frolov - 59. Burns (Židlický). Střely na branku: 43:34. Diváci: 14 857.
Boston - Atlanta 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. a 56. Ryder (na obě Krejčí), 6. Kessel (Krejčí), 39. Wideman - 20. Oystrick, 58. Reasoner. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17 565.
Montreal - Washington 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 36. Brisebois (Lang) - 11. Bäckström, 58. Nylander. Střely na branku: 33:26. Diváci: 21 273.
Ottawa - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Picard, 60. Alfredsson (Kuba). Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 446.
New Jersey - Buffalo 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 21. Eliáš, 26. Holík - 2. a 53. Vanek, 32. Stafford, 49. D. Roy (Špaček, Kotalík). Střely na branku: 22:34. Diváci: 15 713.
NY Rangers - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Näslund, 17. Betts, rozhodující nájezd Drury - 8. T. Ruutu, 28. Ray Whitney. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18 200.
Columbus - NY Islanders 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 25. Modin, 39. Chimera, 51. A. Murray (Voráček) - 40. Park. Střely na branku: 35:25. Diváci: 15 443.
Nashville - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 5. a 59. J. Ward (na druhou Bonk), 48. Legwand. Střely na branku: 38:27. Diváci: 15 426.
Phoenix - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. J. Lindström (Hanzal), 22. Doan, 51. Boedker, 56. Reinprecht - 27. a 60. Franzén, 1. Zetterberg, 31. Holmström, rozhodující nájezd Hudler. Střely na branku: 28:38. Diváci: 16 339.
Edmonton - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Penner, 39. Hemský, 43. Nilsson. Střely na branku: 29:23. Diváci: 16 839.
San Jose - St.Louis 5:4 (1:1, 1:2, 3:1)
Branky: 13. a 55. Marleau, 36. Grier (Plíhal), 42. Setoguchi, 44. Clowe (Kašpar, M. Michálek) - 20. a 22. Winchester (na druhou Polák), 21. Crombeen, 51. Backes. Střely na branku: 38:33. Diváci: 17 496.