Plekanec nasměroval Montreal k výhře, Predátor Erat asistoval u třech gólů

Dvěma kanadskými body za gól a asistenci se v úterý zaskvěl v NHL forvard Montrealu Tomáš Plekanec. Český hokejista pomohl týmu k vítězství 3:0 nad Vancouverem. Martin Erat z Nashvillu nahrával na tři branky, domácí Predators si poradili s Chicagem 5:3. Ani dva góly Milana Hejduka nepomohly Coloradu k zisku bodů nad Atlantou, Laviny podlehly 3:4.

Útočník Colorada Milan Hejduk sice v souboji proti Atlantě dvakrát skóroval, přesto Laviny nestačily ve Philips aréně na domácí mužstvo. Hejduk vsítil gól Colorada až za stavu 3:0 pro Atlantu a přestože na začátku druhé třetiny druhou brankou v utkání český forvard snížil na dostřel, domácí si již vítězství vzít nenechali. Po dvou předchozích nezdarech tak Atlanta vyhrála, Avalanche nezvládly ani druhý duel v řadě.

Porážku neodvrátil ani útočník Buffala Aleš Kotalík. Šavle doma v HSBC aréně nestačily na Anaheim 2:3. U obou gólů Sabres byl český forvard, když nejprve přihrával na vyrovnání z hokejky Gestauda, minutu a šest sekund před koncem zápasu jen snížil na konečných 2:3.

Po jednom gólu v každé třetině vsítili hráči Montrealu do branky Vancouveru, a připsali si tak po třech předešlých porážkách opět dva body. Tomáš Plekanec nejprve v 19. minutě otevřel skóre zápasu a ve druhé části nahrával na přesilovkový gól Andreji Markovovi. Přihrávku si připsal také obránce Roman Hamrlík, když šest sekund před koncem završil skóre Maxim Lapierre do prázdné klece Canucks.

Třemi přesnými pasy se prezentoval nashvillský Martin Erat a stal se v duelu s Chicagem hvězdou zápasu. Domácí Predátoři přitom prohrávali po dvou třetinách 1:3, ale na začátku třetí dvacetiminutovky nahrál sedmadvacetiletý útočník na kontaktní branku Legwandovi a vyrovnání přišlo z hole Dumonta. Necelých pět minut před koncem přihrál Erat na vítěznou trefu Joela Warda, v závěru zakončil český útočník tříbodový večer pasem na gól Weberovi do prázdné branky.

V dresu Blackhawks sice skóroval Martin Havlát, ale druhé porážce svého týmu v řadě nezabránil. Predátoři naopak navázali na předchozí těsnou výhru 1:0 v prodloužení na ledě St. Louis. "Dát pět gólů v zápase je pro nás něco neobvyklého," přiznal centr Predators David Legwand. "Bylo by krásné, dávat každé utkání pět branek," zasnil se. "Je to dost nepravděpodobné," dodal Legwand.

Kočí se popral

Zápas Tampy Bay proti Edmontonu okořenil hostující bitkař David Kočí pěstním soubojem se Stevem MacIntyrem. Oilers si doma poradili s Blesky 5:3 a po sérii tří porážek znovu pocítili jak chutná výhra. Dvěma góly do sítě Lightning se blýsknul v Rexall Place domácí obránce Sheldon Souray.

Hvězda Ottawy Dany Heatley si připsal v úterý třicátou branku v letošní sezóně a pomohl úvodním gólem k výhře Senátorů nad Carolinou 4:2. Dvě asistence si připsal zkušený bek Daniel Alfredsson a Antoine Vermette. "Z tolika střel a gólových příležitostí bychom měli skórovat mnohem více," žehral po zápase forvard Caroliny Patrick Eaves.

Boston - Florida 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Branky: 36. a 44. Bitz, 1. Bergeron, 7. Stuart, 46. Ward, 50. Ryder - 14. Kreps. Zásahy brankářů: Thomas 25/24 - Anderson 39/33. Diváci: 16 781. Hvězdy utkání: Bitz, Ryder, Lucic (všichni BOS).
Buffalo - Anaheim 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 12. Gaustad (Kotalík), 59. Kotalík - 2. Selänne, 32. Marchant, 39. Brown. Zásahy brankářů: Lalime 21/18 - Giguere 36/34. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Giguere, Marchant (oba ANA), Gaustad (BUF).
Washington - Philadelphia 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 2. Backström, 25. Ovečkin - 30. Giroux, 50. Hartnell, 51. Carter, 53. Asham. Střely na branku: 35:37. Diváci: 18 277.
Atlanta - Colorado 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Branky: 3. Enström, 5. Kovalčuk, 12. Reasoner, 36. Peverley - 19. a 32. Hejduk, 59. Stewart. Zásahy brankářů: Lehtonen 33/30 - Budaj 26/22. Diváci: 12 101. Hvězdy utkání: Enstrom, Perrin , Kovalčuk (všichni ATL).
Montreal - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Plekanec, 37. Markov (Plekanec), 60. Lapierre (Hamrlík). Zásahy brankářů: Halák 34/34 - Luongo 16/14. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Halák, Plekanec, Koivu (všichni MTL).
Edmonton - Tampa Bay 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 34. a 60. Souray, 3. Cole, 6. Strudwick, 43. Cogliano - 23. a 54. Murphy, 33. Stamkos. Zásahy brankářů: Roloson 29/26 - Ramo 44/40. Diváci: 16 839. Hvězdy utkání: Cogliano, Souray (oba EDM), C. Murphy (TB).
Nashville - Chicago 5:3 (0:0, 1:3, 4:0)
Branky: 35. Arnott, 43. Legwand (Erat), 46. Dumont, 55. Ward (Erat), 58. Weber (Erat) - 27. Byfuglien, 29. Havlát, 36. Kane. Zásahy brankářů: Rinne 32/29 - Huet 29/24. Diváci: 15 075. Hvězdy utkání: Erat, Dumont, Legwand (všichni NSH).
Minnesota - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Miettinen - 35. Johnson, rozh. nájezd Doughty. Zásahy brankářů: Backström 25/24 - Quick 24/23. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: M. Koivu, Clutterbuck (oba MIN), P. O´Sullivan (LA).
St. Louis - Phoenix 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Perron, 36. McClement (R. Polák) - 7. Doan. Zásahy brankářů: Mason 25/24 - Bryzgalov 24/22. Diváci: 17 512. Hvězdy utkání: McClement, Oshie, Steen (všichni STL).
Calgary - Columbus 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 1. a 60. Iginla, 32. Phaneuf, 36. Cammalleri - 4. Umberger (Voráček). Zásahy brankářů: Kiprusoff 29/28 - Mason 27/24. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Iginla, Cammalleri, Kiprusoff (všichni CGY).
Ottawa - Carolina 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 15. Heatley, 15. Kelly, 20. Comrie, 22. Spezza - 15. Eaves, 39. Babčuk. Zásahy brankářů: Auld 43/41 - Leighton 13/12, Ward 9/6. Diváci: 16 541. Hvězdy utkání: Auld, Alfredsson, Vermette (všichni OTT).