Rubriky:

NHL

VIDEO: Střízlíka z Pittsburghu srovnávají s wrestlingovým zabijákem

6. června 2009 15:30 - PITTSBURGH/PRAHA

Nemusíte mít dva metry a sto třicet kilo, aby vás srovnávali s hvězdou wrestlingových zápasů. Stačí mít vhodné příjmení a narážky na v zámoří populární show WWE jsou na světě. Své o tom ví subtilní útočník Pittsbughu Tyler Kennedy, bojující proti Detroitu ve finále Stanley Cupu.

 

Jason Cohn, Reuters

Pokaždé, když dvaadvacetiletý útočník Tučňáků vstřelí gól nebo někoho srazí, zní Mellon arénou hromové Kennedy. M-I-S-T-E-R K-E-N-N-E-D-Y. Narážka na zápasy wrestlingu, v nichž zápasí populární bijec stejného uměleckého jména. Ve čtvrtém finále Tyler Kennedy vstřelil v 35. minutě parádní gól na 4:2, který definitivně srazil Detroit na kolena. Pittsburgh si dvoubrankové vedení pohlídal a vyrovnal sérii na 2:2.

Gól Tylera Kennedyho si můžete prohlédnout zde.

Diváci se nenechali zahanbit a když hlasatel oznamoval jméno střelce, znělo halou hromové Kennedy. MR. KENNEDY. „Bylo to asi nejhlasitěji, co jsem kdy slyšel,“ pochvaloval si na klubových stránkách po zápase rodák z kanadského Sault Ste. Marie. „Nebylo to jako dát vítězný gól v rozhodujícím sedmém zápase finále, jak jsem si doma v dětství často představoval, ale určitě to byl nejdůležitější gól mé dosavadní kariéry,“ dodal Kennedy.

Kennedy je univerzálním útočníkem, který rozdává rány, ale dokáže i skórovat. V základní části si vytvořil ziskem 35 bodů (15+20) osobní maximum, v play-off navíc přidal dva vítězné góly v sérii proti Philadelphii. „S centry jako Sidney Crosby, Jevgenij Malkin nebo Jordan Staal se musíte bleskově naučit po odehrání puku rychle zamířit k soupeřově brance. A bylo by bláznivé, nemít hokejku na ledě. Víte, že puk na ní dostanete,“ chválí hvězdné spoluhráče Kennedy.

Kenneth C. Anderson alias Mr. KennedyKenneth C. Anderson alias Mr. Kennedyfoto: Sean Refer

Mr. Kennedy je ringové jméno zápasníka Kennetha C. Andersona. Třiatřicetiletý rodák z Minneapolis měří 188 cm a váží 110 kilo. Ideální míry pro hokejistu. Anderson působí od roku 2005 ve World Wrestling Entertainment.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..