Rubriky:

NHL

NHL chce napadnout Hudlerovu smlouvu s Dynamem

10. července 2009 19:43 - NEW YORK

Odchod útočníka Jiřího Hudlera do Dynama Moskva se nelíbí představitelům NHL a obrátili se kvůli tomu na vedení mezinárodní federace IIHF a Kontinentální hokejové ligy. Podle zástupců zámořské soutěže je 25letý hokejista stále vázán v Detroitu, kde mu po sezóně vypršela smlouva a stal se chráněným volným hráčem. Hudler se s Red Wings nedohodl na nové smlouvě a uzavřel dvouletý kontrakt s Dynamem.

 

Lukáš Táborský, Právo

Představitelé NHL chtějí, aby proti tomu IIHF a KHL zasáhly. "IIHF byla o případu Jiřího Hudlera informována a vyrozuměla Ruskou hokejovou federaci o postoji NHL," citoval dnes server kanadské televizní stanice TSN mluvčího mezinárodní federace Szymona Szemberga s tím, že přestup bude oficiálně uzavřen až poté, co to IIHF stvrdí podpisem na hráčově transferkartě.

Hudlerův zástupce Pavel Maršoun se komplikací neobává. "Ničeho se nebojíme. Vycházíme z toho, že neměl v NHL smlouvu. Konzultovali jsme to dopředu i s Dynamem," řekl ČTK.

Detroit dál vlastní hráčská práva na Hudlera v NHL, kam by se loňský vítěz a letošní finalista Stanleyova poháru v budoucnosti rád vrátil. Nejasnosti mohou souviset s faktem, že se český útočník rozhodl obrátit na arbitrážní soud, který by na přelomu měsíce měl určit výši jeho platu pro kanadsko-americkou soutěž. V minulé sezoně si Hudler vydělal 1,15 milionu dolarů.

Podle listu Detroit Free Press mu nyní nabízel Detroit tři miliony ročně a smlouvu až na pět let, ale Hudler odmítl. Sám hráč však na středeční tiskové konferenci uvedl, že jedním z důvodů, proč se rozhodl NHL opustit, je právě fakt, že klub mu nebyl schopen nabídnou víceletý kontrakt. V Dynamu si prý může vydělat za sezónu až pět miliónů dolarů.

Před rokem vyvolal rozruch ruský útočník Alexandr Radulov, jenž podepsal smlouvu s Ufou, přestože měl ještě na rok kontrakt s Nashvillem Predators. IIHF konstatovala, že tak sice učinil neoprávněně, ale že ho nemůže potrestat, protože neexistuje dohoda s NHL, která by určovala pravidla mezinárodních transferů.

"Byla uzavřena gentlemanská dohoda, aby se podobné situace jako s Radulovem neopakovaly, ale tohle je něco jiného," řekl agentuře AP mluvčí KHL pro Severní Ameriku Shawn McBride.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..