Plekanec odstartoval nový ročník NHL dvěma přihrávkami

NEW YORK

Čtyřmi zápasy odstartoval nový ročník hokejové NHL. Z českých hokejistů byl nejvíce vidět Tomáš Plekanec z Montrealu, který pomohl svému týmu k výhře 4:3 v prodloužení na hřišti Toronta. Úspěšný vstup do sezóny zaznamenaly také Washington, Colorado a Calgary.

Montreal sehrál s domácím Torontem vyrovnaný duel, všechny třetiny skončily shodně 1:1. Vítězná branka Canadiens přišla v páté minutě nastavení. A byl u toho i Plekanec. Od českého hráče si Cammalleri vzal kotouč, prohnal se napříč kluzištěm a z jeho akce profitoval Josh Gorges, jenž vítěznou branku vsítil. Gólman Montrealu Carey Price zastavil 43 střel Maple Leafs. Jeden bod za asistenci si připsal v dresu Toronta i Tomáš Kaberle.

Další zápasy již tak napínavé nebyly. Washington si poradil s domácím Bostonem 4:1. Dvěma góly vstoupil do sezóny i Alexander Ovečkin, který se radoval dvakrát v rozmezí dvanácti minut.

Colorado rozhodlo o své výhře nad San Jose v úvodních dvou třetinách, v niž zatížilo konto Sharks hned pěti brankami. Dva góly zaznamenal Polák Wojtek Wolski. Na jeho první gól mu přihrával Milan Hejduk.

V dalším kanadském duelu bylo na domácím ledě úspěšné Calgary, které porazilo Vancouver. Flames měli bleskový nástup do zápasu. V šesté minutě otevřel skóre Giordano, o dvě minuty později zvýšil Bourque a krátce po polovině úvodního dějství po trefě Pardyho již vedlo Calgary o tři branky. Calgary již náskok udrželo a zápas dovedlo do vítězného konce.

Boston - Washington 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 48. P. Bergeron - 18. a 41. Laich, 30. a 42. Ovečkin. Střely na branku: 20:34. Diváci: 17.565
Toronto - Montreal 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. a 50. Stajan (na první Kaberle), 15. Ponikarovskij - 12. Gionta (Plekanec), 27. Moen, 56. Metropolit, 65. Gorges (Plekanec). Střely na branku: 46:27. Diváci: 19.617.
Colorado - San Jose 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 10. a 30 Wolski (na první Hejduk), 3. Tucker, 26. McLeod, 33. Liles - 6. a 29. Marleau. Střely na branku: 21:40. Diváci: 18.007
Calgary - Vancouver 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 6. Giordano, 8. R. Bourque, 12. Pardy, 30. Prust, 59. Phaneuf - 25. Bieksa, 39. Samuelsson, 41. Burrows. Střely na branku: 23:42. Diváci: 19.289.