Bitkař Carcillo z Philadelphie dostal v NHL trest na čtyři zápasy

PHILADELPHIE

Hokejový bitkař Dan Carcillo z Philadelphie byl v NHL potrestán zákazem startu ve čtyřech zápasech. Vedení soutěže jej penalizovalo za jeho roli v sobotní bitce s Mattem Bradleym z Washingtonu. Carcillo shodil rukavice a ránou do obličeje knokautoval soupeře dříve, než stačil zareagovat.

Carcillo dostal za přestupek proti pravidlům celkem 19 trestných minut a po vyloučení do konce utkání pro něj zápas skončil. Flyers kvůli němu hráli od 15. minuty devět minut v oslabení a Capitals třemi góly v přesilovkách zvýšili na 4:1.

Philadelphia nakonec utrpěla při premiéře nového kouče Petera Lavioletta debakl 2:8. Bradley se už do hry také nevrátil.

Carcillo přijde o více než 43 tisíc dolarů ze svého platu a vynechá zápasy v Montrealu, s New Yorkem Islanders, Ottawou a na ledě New Jersey. Nastoupit může 14. prosince v Bostonu.