Rubriky:

NHL

V Praze by se opět mohl hrát zápas NHL, dokonce pod širým nebem

16. prosince 2009 11:59 - PRAHA

V Praze by se v příštím roce mohl opět uskutečnit zápas zámořské NHL. Na rozdíl od loňského roku, kdy se v O2 Areně utkaly týmy New Yorku Rangers a Tampy Bay, by se však tentokrát nehrálo v multifunkční libeňské hale, ale pod širým nebem.

Alespoň takovou vizi má Miroslav Černošek, majitel společnosti Česká sportovní, která v roce 2008 do české metropole kanadsko-americkou soutěž "přivezla" a se zástupci NHL nyní jedná o další spolupráci.

"Jsem vizionář a rád přicházím s něčím, co tu ještě nebylo. V této fázi mohu říct, že máme zájem o jeden konkrétní produkt: zápas venku, pod širým nebem," řekl Černošek v rozhovoru pro časopis Euro. Potvrdil zároveň, že představitelé NHL Českou sportovní oslovili s nabídkou, zda má opět zájem o spolupráci.

Zástupci české společnosti odeslali svůj návrh do zámoří a nyní čekají na reakci druhé strany. "Sdělili nám, že myšlenka i nabídka je zajímavá a překvapivá. NHL o ní teď jedná," řekl ČTK tiskový mluvčí České sportovní Karel Tejkal. "Samotná NHL je pro nás stále zajímavá, ale naše snaha je posunout to dále. To je naše priorita," vysvětlil Tejkal.

Hrálo by se v Edenu

Černošek přiznal, že jej zápasy pod širým nebem v zámoří upoutaly. "Vloni se hrál v Buffalu, přišlo 75 tisíc lidí... Hrálo se za nestandardních podmínek, sněžilo a hráči na střídačkách byli zasypaní sněhem. To mi připadá zajímavé, protože když už mám získat z firem větší peníze, musím přijít s něčím novým," podotkl Černošek.

Představitelé České sportovní momentálně na projektu intenzivně nepracují, čekají na odpověď ze zámoří. Lokalitu, kde by se případně hrálo, už ale mají: fotbalový stadión Slavie v Edenu. "Myslíme si, že je to jediný stadion, na kterém by to šlo. Mohl by se použít americký model. Jednat ale začneme až poté, co NHL řekne ano," uvedl Tejkal.

Podle zámořských medií by se v příštím roce v Evropě mohlo na úvod kanadsko-americké soutěže představit až šest klubů. Mělo by jít o Columbus, Boston, Minnesotu, San Jose, Phoenix a Carolinu. Předpokládá se, že hrát se bude opět ve Stockholmu a v Helsinkách, další města nejsou známa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..