Lang Washington nespasil

NEW YORK

Jedinou branku dokázali vstřelit hokejisté Washingtonu na ledě Montrealu, naopak gólman Capitals Sebastien Charpentier lovil puk ze sítě pětkrát. O jediný gólový zápis hostujícího celku se postaral Robert Lang, který tak skóroval již podruhé ve dvou dnech.

Lang měl navíc při pondělní remíze Capitals 2:2 po prodloužení v Torontu jednu asistenci a byl tak u všech gólů svého týmu v uplynulých dvou zápasech. Naopak se nedaří Jaromíru Jágrovi, který v obou zmíněných utkáních zaznamenal pouze po jediné střele a ve statistice plus mínus bodů skončil dohromady na čísle -3.

Body do statistik na druhé straně sbírali hráči Montrealu, kteří se poprvé v letošní sezóně představili domácím fanouškům. Yanic Perreault skóroval dvakrát a jednou asistoval, Donald Audette si rovněž připsal tři body za jednu branku a dvě asistence.

Washingtonu chyběl v základní sestavě Mike Grier, potrestaný jednozápasovým distancem za pondělní faul loktem na Roberta Reichla. "Obávám se, že Mike Grier by nevstřelil čtyři branky," komentoval sarkasticky absenci hokejisty tmavé pleti, který loni vstřelil v dresu Washingtonu v 88 utkáních šestnáct gólů, trenér Capitals Bruce Cassidy.

"Dnes jsme prohráli na celé čáře. Propadli jsme při práci v brankovišti, obraně i útoku a abych řekl pravdu, slovíčko chvály si nezaslouží ani trenéři," sypal si popel na hlavu Cassidy.

Heatley vystoupil před diváky

Utkání Atlanty s New Yorkem Islanders předcházelo první veřejné vystoupení Danyho Heatleyho od tragické nehody, po níž na následky zranění zemřel hráč Trashers Dan Snyder. Heatley v proslovu poděkoval Snyderově rodině, která proti němu nevznesla obvinění a neviní jej ani ze smrti svého syna.

"Odchod mého kamaráda mě hluboce zasáhl, stejně jako celou mou rodinu. Chtěl bych vyjádřit slova díků Danově rodině za to, jak se ke mně zachovala," pronesl před diváky Heatley, který si při nehodě zlomil čelist a pochroumal koleno.

Střelecký úspěch zaznamenal v utkání Patrik Štefan z Atlanty, který na začátku druhé třetiny vyrovnal jednobrankový náskok Islanders. Nerozhodný výsledek 2:2, který svítil na ukazateli skóre po šedesáti minutách hry, mohl v prodloužení zvrátit ve prospěch Atlanty František Kaberle. Jeho osamocený výlet do třetiny Islanders ale zmařil brankář Rick DiPietro.

Calgary těsně přehrálo Edmonton

Střelecké hody se nekonaly v derby kanadských celků Calgary a Edmontonu. Diváky potěšil v polovině utkání jediný gól Blaira Bettse, kterým centr Flames rozhodl o fotbalové výhře 1:0. Betts při přesilovce Calgary zachytil přihrávku Andrewa Ference a střelou zápěstím přes clonící hráče překonal edmontonského Tommyho Sala.

Gólman Calgary Jamie McLennan, který nahradil v brance zraněného Romana Turka, neinkasoval už 97 minut, v utkání s Oilers úspěšně zasahoval devatenáctkrát.

Montreal - Washington 5:1
Třetiny: 2:1, 3:0, 0:0. Branky: 17. a 21. Perreault, 7. Dackell, 30. Quintal, 35. Audette - 17. Lang. Střely na branku: 30:17. Diváci: 19 384.
Atlanta - NY Islanders 2:2 pp
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0. Branky: 23. Štefan, 47. Savard - 1. Parrish, 32. Cairns. Střely na branku: 23:25. Diváci: 10 001.
Calgary - Edmonton 1:0
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0. Branka: 31. Betts. Střely na branku: 15:19. Diváci: 16 009.
3. Colorado210016:22
4. Minnesota310027:72