Rubriky:

NHL

Pittsburgh Jágra vychvaluje. Je stále fenomenální, říká kouč Bylsma

22. června 2011 13:28 - PRAHA

Nebyl by proti. Tak se tváří Dan Bylsma na možný příchod Jaromíra Jágra do Pittsburghu. Kouč přiznává, že ho zaujala možnost mít v týmu český kalibr s číslem 68. „Hypoteticky mluvíme o chlapíkovi, který ve své poslední sezóně NHL měl jednasedmdesát bodů. To by u nás v loňské sezóně vyhrál, to je fascinující, to je k přemýšlení,“ citoval Bylsmu Canadian Press.

 

Jan Handrejch, Právo

Návrat Jágra do klubu, kde v NHL začínal, potvrdil i Petr Svoboda, který českého hráče zastupuje. Dokonce i Mario Lemieux sháněl číslo na devětatřicetiletého útočníka. „Mluvil jsem s Jaromírem o Pittsburghu. On miluje tento tým a toto město,“ řekl Svoboda pro Pittsburgh Tribune-Review.

Odchovanec z Kladna slavil Stanley Cup v letech 1991 a 1992, čtyřikrát zde překonal hranici sto bodů v základní části. Celkem v mužstvu z Pensylvánie strávil jedenáct sezón. A u jeho začátku byl fenomenální hráč - Lemieux. On je nyní spolumajitelem klubu a je tu rozehraná partie návratu pravého křídla.

„Viděl jsem ho hrát na mistrovství světa, hrál nepochybně skvěle proti hráčům kalibru NHL, jeho výkony byly fenomenální. Naše vedení má o čem přemýšlet, hodil by se nám do přesilovek,“ nechal se slyšet Bylsma, který byl nominován na cenu Jacka Adamse pro trenéra roku.

Sidney Crosby s trenérem Pittsburghu Danem BylsmouSidney Crosby s trenérem Pittsburghu Danem Bylsmoufoto: ČTK/AP

Mimo Pittsburghu se o Jágra v zámoří zajímá také Detroit. A trenér Mike Babcock s českým hráčem už mluvil. „Já mluvil s Mikem, ne s Jaromírem,“ usmál se Bylsma v Las Vegas na předávádání cen pro nejlepší protagonisty NHL pro uplynulý ročník.

To jsou hráči, o kterých se ví a mluví. Údajně by měl mít zájem i Montreal, kde působí Tomáš Plekanec. Pokud by se český forvard vrátil do Pittsburghu, stalo by se tak po deseti letech. V šatně by ho vítal Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. A i to je pádný důvod přemýšlet o této volbě.

„Pokud se Jaromír Jágr vrátí, půjde o jeden z neporozuhodnějších sportovních návratů v Pittsburghu. Jen málo věcí v historii hokeje bylo zábavnějších, než motivovaný Jágr,“ napsal ve svém sloupku v Pittsburgh Tribune-Review Dejan Kovacevic.

A co žene Jágra do NHL po třech letech v KHL? To hlavní je Stanley Cup. „Musím vědět, jaké jsou nabídky, poté se musím rozhodnout, jakým směrem bych se rád vydal. Všechna plus a minus, což je důležitý. Určitě bude také důležitý zájem klubu. A rovněž to, jaká je kvalita týmu a šance vyhrát Stanley Cup,“ řekl v sobotu v Karlových Varech na vyhlášení Zlaté hokejky.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..