Je skvělé vidět Jágra zase v NHL. Za chválu se 68 Lundqvistovi odvděčila dvěma góly

28. září 2011 18:06 - PRAHA

Do Prahy se vrátil po třech letech. V roce 2008 zde odchytal za NY Rangers dva otevírací zápasy sezóny NHL proti Tampě Bay, nyní přijel švédský gólman Henrik Lundqvist do české metropole s týmem Jezdců znovu, v rámci NHL Premier Challenge se tu Jezdci utkají se Spartou. „Jsme strašně rádi, že jsme se mohli do Prahy vrátit, je to nádherné město. Užíváme si to, máme se skvěle,“ usmíval se muž, kterého časopis People zařadil v roce 2006 mezi 100 nejkrásnějších lidí světa.

 

Petr Hloušek, Právo

V Rangers patří Henrik Lundqvist k těm zkušenějším, na Manhattanu začíná už svoji sedmou sezónu. A zatímco v těch minulých se v kabině vždy potkával s mnoha spoluhráči z Česka, nyní v ní nenajde žádného. Jen Slováka Mariána Gáboríka. „Je pravda, že češtinu jsem v kabině častokrát slýchával. Žádná slovíčka ale neumím, vystačil jsem si vždy s angličtinou,“ říkal Lundqvist po střečním dopoledním tréninku v holešovické Tesla Areně.

Jedním z Čechů, kteří se se švédským gólmanem v Rangers potkali, byl mezi lety 2005 – 2008 i Jaromír Jágr. Poslední tři roky však Jágr vyměnil NHL za Rusko a Lundqvist tak jeho schopnosti nemohl sledovat. Připomněly se mu až v pondělí. Jágr už v dresu Philadelphie nastoupil k přípravnému duelu proti Rangers, v jejichž brance nechyběl Lundqvist. Výsledek? Číslo 68 se na výhře 5:2 podílelo dvěma góly a jednou asistencí.

Henrik Lundqvist před zápasem se Spartou:
O Spartě toho moc nevím, proto se budeme muset zaměřit spíše na svou hru. Spoustu zápasů jsem ale odchytal proti české reprezentaci a pamatuji si hlavně, že Češi vždy výborně bruslili a hráli s velkým nasazením.

„Je skvělé vidět ho zpátky. Sice je zase o pár let starší, ale talentu mu neubylo. Je jedním z nejlepších hráčů hokejové historie,“ zahrnuje Švéd Jágra jen svlova chvály. O tom, že bude Jágr po návratu patřit k hvězdám soutěže, nepochybuje. „Jsem přesvědčený, že bude mít dobrou sezónu. Bude těžké proti němu hrát, i přesto jsem ale rád, že se do NHL vrátil.“

Nyní se ale Lundqvistovy myšlenky upínají ke startu NHL, na který se Rangers připravují na evropském turné. „Jsme rádi, že tu můžeme být. Je to tu fajn, zábava, ale to hlavní, kvůli čemu tu jsme, je dobře se připravit na sezónu. Musíme se soustředit na svou práci, pobavit se můžeme mezi zápasy a tréninky,“ má jasno devětadvacetiletý brankář. „Je to ideální příležitost k tomu, abychom se všichni vzájemně poznali a dali se dohromady jako parta,“ doplňuje.

Ve čtvrtek proti Spartě se ale na ledě, narozdíl třeba od Gáboríka s Richardsem, neobjeví, chytat bude až o den později proti Frölundě. Tedy proti týmu, ve kterém hokejově vyrůstal. „Bude pro mě skvělá zkušenost vrátit se domů, do města, kde jsem s hokejem začínal. Uvidím své bratry, bývalé spoluhráče. Tento trip do Evropy je skvělý po všech stránkách.“

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..