Hokejová legenda Messier uběhl maraton za čtyři a čtvrt hodiny

7. listopadu 2011 13:26 - NEW YORK

Legendární hokejista Mark Messier dokončil svůj první maraton, v němž se stejně jako kdysi na ledě vydal ze všech sil. V neděli v New Yorku absolvoval 42,195 kilometru v čase 4:14:21 hodiny. V cíli se vyčerpaný opřel o nohy, zhluboka vydechoval a padl do kolečkového křesla. Cíl běžet pod čtyři a půl hodiny splnil.

 

ČTK/AP

Slavný kanadský útočník právě v New Yorku dovedl tamní Rangers coby kapitán v roce 1994 k prvnímu Stanley Cupu po více než půlstoletí. Maraton bral jako velkou výzvu poté, co v lednu oslavil padesátiny, a také jako šanci získat peníze pro dvě charitativní organizace.

"Byla to výzva. A cítím se výborně," hlásil později šestinásobný vítěz NHL, z toho pětkrát s Edmontonem, ze svého domova na Manhattanu.

Messier na newyorském maratonu napodobil někdejší spoluhráče z Rangers, útočníka Adama Gravese a brankáře Mika Richtera. Gravesův čas z roku 2006 o třináct minut pokořil, Richter o rok později běžel pod čtyři hodiny (3:54:34).

ČTK

Časová osa: NHL

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..