Langův hattrick rozmetl Hurikány

NEW YORK

Český hokejista Washingtonu Robert Lang hraje v NHL dvanáctou sezónu a má na kontě přes 600 zápasů, ale v žádném se dosud neradoval z hattricku. Povedlo se mu to až ve čtvrtečním utkání proti Carolině, kde ke třem gólům přidal ještě jednu asistenci. Na dvě branky mu přihrál krajan Jaromír Jágr, Washington nakonec vyhrál vysoko 7:1.

Kouč Washingtonu Bruce Cassidy tak zřejmě konečně pochopil, jak prospěšná může být týmu spolupráce Langa s Jágrem, které se dlouho zdráhal dát dohromady. Když spolu hráli proti Tampě, dokázalo mužstvo porazit nejlepší tým sezóny 5:1, nyní přehráli ještě vyšším výsledkem Carolinu.

Svůj brankový koncert začal Lang už ve druhé minutě utkání, kdy objel branku Caroliny a z prostoru mezi kruhy vypálil přesně zápěstím. Další dvě branky si nechal na konec utkání. Při druhému gólu ve 45. minutě  zavezl puk do útočné třetiny Jágr, na levé straně kluziště přenechal puk Kipu Millerovi, ten křížem našel vpravo najíždějícího Langa a ten se střelou z první nemýlil.

Úspěch rychlého gólu

Poslední Langův gól a zároveň poslední trefa v zápase se zrodila pět minut před koncem při přesilové hře Washingtonu. Z pravého kruhu nejprve střílel Zubrus, jeho střelu náhradní gólman Storr vyrazil ke Gončarovi, ten vystřelil, Storr znovu jen vyrazil puk, který se tentokrát dostal k Langovi a ten dokonal svůj první hattrick v NHL. A na led mohly začít padat čepice fanoušků.

"Když vstřelíte brzy první gól, je všechno je mnohem jednodušší. Nemusíte se pak do ničeho nutit, což by Vás jen svazovalo," řekl po utkání Lang. "Pak se najednou chytíte a vše jde jako po másle," poznamenal český útočník k nejvyššímu vítězství Washingtonu v sezóně.

Washington - Carolina 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Branky: 2., 45. a 55. Lang (na první dvě Jágr), 34. a 44. Zubrus (na první Lang), 38. Willsie, 45. Semin - 45. Bayda. Zásahy brankářů: Kölzig 30/29 - Weekes 17/13, Storr (od 43:34) 15/12
Buffalo - New Jersey 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Taylor, 54. Afinogenov - 38. Friesen, 52. Langenbrunner (Eliáš). Zásahy brankářů: Biron 35/33 - Brodeur 28/26
N. Y. Rangers - Pittsburgh 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 1. Ručinský (Holík), 10. Carter (Hlaváč), 32. M. Messier, 42. Nedvěd, 45. Poti (Ručinský, Nedvěd), 59. Malachov (Ručinský, Holík) - 7. Focht (Straka), 42. Morozov. Zásahy brankářů: Dunham 29/27 - Fleury 42/36
Chicago - Calgary 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky: 19. McLean, 31 St. McCarthy - 9., 27. a 53. Lombardi, 35. a 29. McAmmond, 13. Clark. Zásahy brankářů: Leighton 21/16, Anderson (od 31:01) 12/11  - McLennan 33/31
Dallas - Detroit 2:6 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 21. Guerin, 32. Morrow - 2. a 20. Yzerman (na první Fischer), 46. a 60. Dacjuk (na první Hašek), 29. Thomas, 41. Schneider. Zásahy brankářů: Turco 27/21  - Hašek 18/16
Anaheim - Toronto 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 12. a 25. McDonald, 28. a 39. Fjodorov, 51. Sýkora (Prospal) - 15. Renberg. Zásahy brankářů: Giguere 30/29 - Belfour 27/22
2. Colorado15910551:4019
3. Minnesota16720736:3816