Čeští jezdci zkrotili Ottawu

NEW YORK

Legie českých hokejistů ve službách New Yorku Rangers o sobě dala vědět v nedělním utkání s Ottawou. Martin Ručinský se blýskl jedním gólem a třemi asistencemi, Petr Nedvěd a Jan Hlaváč si připsali po brance a asistenci, jednou se trefil i Robert Holík. Jezdci v konečném součtu porazili Ottawu 6:2.

Branku a dvě asistence si připsal i ruský útočník Alexej Kovaljov. "Zápas s Ottawou byl z těch, kdy při vás stojí všichni svatí. Na co sáhnete, to se vám povede," radoval se po vydařeném utkání Ručinský. Výkon českého útočníka ocenili i spoluhráči. Podle Briana Leetche předvedl český forvard nejlepší útočnou práci letošní sezóny, chválou nešetřil ani veterán Mark Messier.

Ottawa sehrála v New Yorku třetí utkání ve čtyřech dnech. "To ale není žádná omluva," smutnil kapitán Daniel Alfredson, který spolu s Wadem Reddenem jako jediný dokázal překonat jistého gólmana Markkanena.

Protějšek v brance Senátorů Patrick Lalime zastavil z 22 střel pouhých 16 a byl čtvrthodinu před koncem utkání vystřídán Martinem Pruskem, který úspěšně kryl šest střeleckých pokusů.

Chabibulin zůstal nepřekonán

Podařený večer zažil i gólman Tampy Nikolaj Chabibulin na ledě Caroliny. Domácí jej doslova zasypali deštěm střel, ruský brankář ale kryl všech 37 pokusů. Hokejisté Tampy naproti tomu vypálili na branku Hurikánů jen jednadvacetkrát. Gól nepadl ale ani v prodloužení a mužstva si rozdělila body.

Carolina přitom nebyla daleko vítězství; ve druhé minutě prodloužení sklepl puk do Chabibulinovy brány Rod Brind'Amour, rozhodčí ale usoudili, že hrál vysokou holí a gól neuznali.

Fotbalovým výsledkem 1:0 porazila Atlanta na vlastním ledě Phoenix. Brankář Pasi Nurminen vychytal počtvrté v kariéře čisté konto, vítězný gól vstřelil po devítizápasové absenci Marc Savard.

Atlanta - Phoenix 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 29. Savard. Zásahy brankářů: Nurminen 21/21 - Boucher 28/27.
New York Rangers - Ottawa 6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Branky: 7. Ručinský, 22. Holík (Ručinský), 27. Leetch (Ručinský), 34. Hlaváč (Nedvěd), 47. Nedvěd (Hlaváč), 47. Kovaljov (Ručinský) - 26. Alfredsson, 40. Redden. Zásahy brankářů: Markkanen 25/23 - Lalime 22/16, Prusek 6/6.
Carolina - Tampa Bay 0:0 po prodl.
Střely na branku: 37:21. Diváci: 10.391. Zásahy brankářů: Weekes 21/21 - Chabibulin 37/37.
4. Calgary19902839:4420
5. Minnesota218301049:5119
Pacifická divize:
1. Los Angeles191011750:4122
2. Anaheim21725745:5521
3. San Jose21582653:5520
4. Dallas218301047:5619
5. Phoenix20651847:6118
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.