Sýkora s Eliášem se rozešli smírně

NEW YORK

Poprvé od posledního finále Stanley Cupu se v NHL potkaly celky Anaheimu a New Jersey a zápas tentokrát nenašel vítěze. Remízu 3:3 zajistil brankou v poslední minutě Sergej Fjodorov z Anaheimu, po gólu si připsali i dva bývalí spoluhráči Petr Sýkora a Patrik Eliáš. Josef Vašíček a Radim Vrbata zase zařídili vítězství Caroliny nad N.Y. Islanders

Zápas Anaheimu s New Jersey nerozhodlo ani prodloužení a hokejisté Devils se tak mohli radovat z 13. neprohraného zápasu v řadě. Hostující Sergej Brylin sice v prodloužení vstřelil branku, ale videorozhodčí odhalil kopnutí puku do branky bruslí, a gól byl odvolán.

Rekord obránců NHL v počtu odehraných zápasů zlomil kapitán New Jersey Scott Stevens, který nastoupil k 1616. utkání a překonal tak legendárního Larry Murphyho. Ze všech hráčů bez rozdílu postu jsou před Stevensem už jen Gordie Howe, Mark Messier a Ron Francis.

České vítězství Caroliny

Ve vítězství Caroliny nad New York Islanders 2:0 měli prsty čeští hokejisté Josef Vašíček a Radim Vrbata. Prvně jmenovaný vstřelil první branku, Vrbata se na druhé podílel asistencí. Lví podíl na vítězství Hurikánů měl také brankář Kevin Weekes, jenž pochytal všech 28 střel Ostrovanů a zaznamenal své čtvrté utkání s nulou v této sezóně.

Jedinou branku hokejistů Edmontonu v Detroitu vstřelil Radek Dvořák, ale hosté dostali od favorita lekci a domů odjížděli s výpraskem 7:1. Čtyři ze sedmi branek Detroitu padly v přesilovkách. V brance domácích tentokrát nastoupil Manny Legace, Dominik Hašek je stále na marodce. Nehrál ani Jiří Hudler.

Jágr nedohrál

Jaromír Jágr i Robert Lang se znovu  zapsali do statistik, ale jejich Washington tentokrát prohrál v Buffalu 2:5, když jednu branku domácích vstřelil Aleš Kotalík.V utkání se střelecky probudil Miroslav Šatan, který neskóroval od 30. října. Tentokrát se radoval hned ze dvou tref a v brance Washingtonu rozesmutnil svého krajana Rostislava Staňu.

"Jsem rád, že to mám za sebou. Ale abych řekl pravdu, nijak zvlášť jsem se na zápas nepřipravoval. Někdy zkrátka máte spoustu šancí bez úspěchu, a někdy dáte ze dvou střel dva góly," řekl po utkání Šatan. Utkání nedohrál Jaromír Jágr, kterého údajně znovu trápí třísla. Český forvard odstoupil ze hry už v sedmé minutě první třetiny a na led už se nevrátil.

Buffalo - Washington 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky: 34. a 37. Šatan, 20. Kalinin, 28. Kotalík, 38. Dumont - 2. Lang (Jágr), 48. Čiernik. Zásahy brankářů: Noronen 20/18 - Staňa 26/21
N.Y. Islanders - Carolina 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 15. Vašíček, 18. Hedican (Vrbata).  Zásahy brankářů: DiPietro 25/23 - Weekes 28/28
Pittsburgh - Philadelphia 1:1 PP (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Tärnström (Straka) - 35. Chouinard. Zásahy brankářů: Caron 39/38 - Esche 20/19
Florida - N.Y. Rangers 3:3 PP (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. a 21. Jokinen, 11. V. Bure - 5. M. Messier, 25. Lindros (Ručinský), 59. Mironov. Zásahy brankářů: Luongo 40/37 - Dunham 31/28
Detroit - Edmonton 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 47. a 56. Draper 10. Yzerman, 20. Bootland, 23. Shanahan, 40. Hull, 58. Thomas - 24. Dvořák. Zásahy brankářů: Legace 16/15 - Conklin 36/31 (od 46:07 Valiquette 7/5)
Nashville - Columbus 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 19. a 46. Walker (na první Židlický), 8. Hall, 42. Országh (Erat) - 2. Nash (Klesla), 58. Malhotra (Klesla). Zásahy brankářů: Vokoun 28/26 - Denis 33/29
Minnesota - Dallas 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Wiemer - 21. a 60. Guerin, 29. Tjärnqvist. Zásahy brankářů: Fernandez 19/17 - Turco 19/18
Anaheim - New Jersey 3:3 PP (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 35. a 59. Fjodorov (na první Prospal), 20. Sýkora - 19. Rafalski, 44. Eliáš, 50. Madden. Zásahy brankářů: Giguere 36/33 - Brodeur 36/33
San Jose - Chicago 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 22. Dimitrakos, 36. Ekman, 39. Ehrhoff - 23. Dempsey, 58. Nichol. Zásahy brankářů: Toskala 25/23 - Leighton 22/19
4. Calgary19902839:4420
5. Minnesota228301150:5419
Pacifická divize:
1. Dallas2310301055:5923
2. Los Angeles201011850:4522
3. Anaheim22735748:5822
4. San Jose22682656:5722
5. Phoenix21651949:6618
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.