Šlégr jako vyměněný, znovu pálil do černého

NEW YORK

Nepovedený večer prožili ve vlastní aréně hokejisté New Yorku Rangers. V první třetině se dozvěděli, že zraněný zadák Darius Kasparaitis bude mimo možná tři měsíce, ve druhé si zase vyslechl kouč a generální manažer Jezdců Glen Sather výzvy fanoušků k rezignaci. A po závěrečné siréně? Znovu nic veselého - Rangers prohráli s Bostonem 1:4.

Sather šéfuje newyorským boháčům již čtvrtou sezónu, ale cíl dosud nesplnil. Jezdci se pod jeho vedením neprobojovali do play-off a letos se jim vyřazovací část znovu vzdaluje. V současné chvíli jsou až na desátém místě Východní konference a opět to vypadá, že jim zbudou jen oči pro pláč. Fanoušci proto Sathera nikterak nešetřili a hlučně jej v posledních čtyřiceti minutách utkání s Bostonem vyzývali k odchodu.

Rangers podlehli Bruins dvakrát ve dvou dnech. Z Bostonu si odvezli prohru 2:5 a domácí pomsta ve slavné Madison Square Garden se jim vůbec nezdařila. Podíl na tom měl i český obránce Jiří Šlégr, kterému se po přestupu do Bostonu daří a ve dvou utkáních se dvakrát trefil do černého. V závěru druhé části zvyšoval na 2:0, připsal si tedy vítězný gól. Celkově to byl jeho čtvrtý zářez v ročníku. Navíc v utkání zaznamenal i bod za asistenci.

Dvěma góly však zazářil zelenáč Carl Corazzini. Ten si své první góly v soutěži schoval právě do New Yorku. Skóre otevřel v úvodu prvního dějství úspěšnou ranou v oslabení, druhým gólem naopak pečetil vítězství svých barev.

Čechmánek porazil Turka

Souboj českých brankářů v Los Angeles vyhrál Roman Čechmánek, jehož tým porazil doma Calgary 4:1. Bývalý vsetínský gólman byl na ledě sice déle než hostující Roman Turek, ale měl mnohem méně práce. Čechmánek si poradil s dvaceti střelami a za jeho záda prošel jediný puk, zatímco jeho krajan inkasoval již v osmé minutě druhý gól a trenér Darryl Sutter jej vystřídal Jamie McLennanem.

Po necelých třech minutách však poslal do branky českého brankáře zpět a ten napravil dojem ze svého vystoupení - pustil již jen jediný gól a skončil zápas s dvaatřiceti zákroky na svém kontě. Los Angeles zpečetilo výsledek v poslední minutě gólem do prázdné branky při power play hostí a ukončilo šňůru sedmi domácích zápasů bez výhry.

Vítěznou branku Atlanty, která doma porazila Buffalo 4:1, vstřelil po hezkém blafáku Patrik Štefan. Český útočník využil chybné rozehrávky svého krajana v dresu Sabres Aleše Kotalíka a po sólovém nájezdu zasunul puk do branky po tělem padajícího brankáře Miky Noronena.

NY Rangers - Boston 1:4
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Branky: 42. Leetch - 22. a 50. Corazzini, 38. Šlégr, 45. Rolston (Šlégr). Zásahy brankářů: Dunham 34/30 - Raycroft 32/31.
Philadelphia - Montreal 1:4
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:2. Branky: 59. Gagne - 9. a 27. Zedník, 45. Bulis, 60. Ryder (Bulis). Zásahy brankářů: Esche 22/18 - Theodore 23/22.
Carolina - Ottawa 1:3
Třetiny: 0:2, 1:0, 0:1. Branky: 32. O'Neill - 13. Marián Hossa, 15. Alfredsson (Bonk), 60. Van Allen. Zásahy brankářů: Storr 29/27 - Lalime 14/13.
Toronto - NY Islanders 2:0
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0. Branky: 10. Renberg (T.Kaberle), 58. Roberts. Zásahy brankářů: Belfour 25/25 - Snow 21/19.
Pittsburgh - New Jersey 0:3
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:0. Branky: 10. a 37. Stevenson, 23. Friesen. Zásahy brankářů: Aubin 19/16 - Clemmensen 25/25.
Atlanta - Buffalo 4:1
Třetiny: 0:0, 2:1, 2:0. Branky: 34. a 57. Vjačeslav Kozlov, 39. Štefan, 44. Vigier - 23. Dumont. Zásahy brankářů: Nurminen 25/24 - Noronen 23/19.
Edmonton - Dallas 3:0
Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0. Branky: 47. a 60. Torres, 42. Ferguson. Zásahy brankářů: Salo 16/16 - Turco 24/21.
Los Angeles - Calgary 4:1
Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0. Branky: 8. a 60. Laperriere, 5. Armstrong, 16. Corvo - 21. McAmmond. Zásahy brankářů: Čechmánek 21/20 - Turek 35/32 (od 8. do 10. McLennan 0/0).