Calgary oškubalo Kačery a přiblížilo postup

NEW YORK

Hokejisté Calgary dali v nedělním utkání s Anaheimem zapomenout na poslední porážku s Chicagem a vítězstvím nad finalistou loňského Stanelyova poháru 6:4 se vrátili na postupové příčky do play-off. V dresu Kačerů se výrazně prosadili čeští hráči, Petr Sýkora jeden gól dal a na dva přihrál, Václav Prospal vstřelil jednu branku a jednou asistoval.

Flames v Západní konferenci opět poskočili na postupovou příčku, když černého Petra předali do rukou St. Louis. Bodově se Calgary dotáhlo na Los Angeles, s nímž změří síly v úterý.

"Boj o play-off se přiostřuje, navíc v sobotu všechny týmy, jimž jsme tajně přáli prohru, zvítězily. Pohled na tabulku před zápasem byl opravdu žalostný," svěřil se po utkání Chris Clark z Calgary, který poprvé v kariéře vstřelil v jednom utkání dvě branky.

Anaheim přestřílel domácí tým v poměru 24:22, produktivní střelce Calgary ale nezastavila ani brankařská dvojice Gerber - Giguere, která se o šestigólovou porci svorně rozdělila.

V brance Calgary vystřídal Jamie McLennan po osmi zápasech Romana Turka. I přesto, že místy nepředváděl jisté zákroky, vysloužil si chválu trenéra Clarka a výrazně oslabil pozici českého gólmana.

Pittsburgh vedl, ale prohrál

Pittsburgh vedl nad Bostonem celý zápas gólem Alexeje Morozova, ale nakonec prohrál již třetí zápas za sebou. Ve třetí třetině zaúřadoval střelec Bruins Glen Murray a během sedmi minut třetí třetiny otočil skóre. V poslední minutě dokonce završil hattrick. Do prázdné branky pak ještě skóroval Brian Rolston a upravil na konečných 4:1.

"Dvě třetiny jsme hráli, jak nejlépe umíme. Prostě nemáme hráče, kteří umí střílet góly," postěžoval si trenér hostů Ed Olczyk, jehož svěřenci vytěžili jedinou branku z 39 střel.

Boston - Pittsburgh 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 47., 55. a 59. G. Murray, 60. Rolston - 16. Morozov. Zásahy brankářů: Raycroft 39/38 - Caron 45/43.
Montreal - Chicago 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)
Branky: 1. Brisebois, 20. Souray, 25. Bulis, 31. Begin, 40. Ribeiro, 60. Sundström - 21. a 56. Sullivan, 43. Calder, 48. Žamnov. Zásahy brankářů: Theodore 41/37 - Passmore 12/8, Anderson 14/13.
Calgary - Anaheim 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 26. Clark, 3. Conroy, 11. Gelinas, 29. Donovan, 45. McAmmond - 6. Sýkora, 17. Višněvskij (Sýkora), 37. Prospal (Sýkora), 46. Fjodorov (Prospal). Zásahy brankářů: McLennan 24/20 - Giguere 14/11, Gerber 8/5.
3. Calgary52264319127:11759
4. Minnesota531715220115:12251