Erat s Vokounem zařídili vítězství v Calgary

NEW YORK

Po sobotní porážce v Edmontonu se hokejisté Nashvillu při tripu v Kanadě dočkali i vítězství a stále drží postupové místo do play-off. Tentokrát vyhráli v Calgary 3:1 a v Západní konferenci jim patří sedmá příčka. O vítězství se velkou měrou postarali střelec vítězné branky Martin Erat a brankář Tomáš Vokoun, jenž za svá záda pustil jen jednu střelu.

V zápase Calgary s Nashvillem kralovali brankáři Miika Kiprusoff a Tomáš Vokoun. Český brankář sice kapituloval už ve čtvrté minutě po střele Iginly, ale další branku už za svá záda nepustil. Do konce první třetiny pak vyrovnal Scott Hartnell.

Vítěznou branku zápasu vstřelil dvě minuty před koncem druhé části Vokounův krajan Martin Erat. Slovenský útočník Vladimír Országh nejprve míchal pukem za brankou Calgary, a pak předložil ideální přihrávku volnému Eratovi, který se trefil nad Kiprusoffovo rameno. Tři vteřiny před koncem  zápasu už jen Žoltok zvýšil  střelou do prázdné branky na 3:1.

Další český útočník Josef Vašíček se zaskvěl gólem a asistencí v Ottawě, kde vyhrála Carolina 3:2 v prodloužení. Senátoři dlouho vedli, ale Vašíček byl u toho, když hosté osm minut před koncem vyrovnali. Respektive to byla brusle českého útočníka, od které se puk odrazil do branky. Po konzultaci s videorozhodčím ale byl gól uznán.

O výsledku tak muselo rozhodnout prodloužení, kde byli znovu šťastnější  hosté. Necelou minutu před koncem uplynutí nastaveného času skóroval obránce Bret Hedican, a přihrával mu Vašíček.

Dva body za dvě asistence si za Montreal připsal Jan Bulis. Při výhře 3:2 nad New Jersey přihrál na první dva góly domácích a dvakrát i sám ohrozil brankáře Martina Brodeura. Toho tentokrát předčil gólman Montrealu Jose Theodore, který pochytal 33 střel a v závěru zneškodnil i nájezd Patrika Eliáše.

Boston - Tampa Bay 5:4 (1:3, 3:1, 1:0)
Branky: 19. Rolston, 21. T. Green, 23. Gončar, 28. J. Thornton, 43. Nylander - 19. a 30. Modin, 4. Kubina, 16. Andreychuk. Zásahy brankářů: Raycroft 40/36 - Chabibulin 30/25
Dallas - St. Louis 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 26. Modano, 48. Barnes, 49. Lehtinen - 27. R. Johnson. Zásahy brankářů: Turco 19/18 - Osgood 29/26
Washington - Atlanta 2:2PP (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Semin, 35. Halpern - 33. a 60. Sutton (na druhou F. Kaberle). Zásahy brankářů: Kölzig 45/43 - Nurminen 18/16
Philadelphia - N.Y. Rangers 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Lapointe, 14. Gagne, 60. Timander. Zásahy brankářů: Esche 24/24 - McLennan 24/22
Montreal - New Jersey 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 28. Ryder (Bulis), 43. Dowd (Bulis), 59. Kovaljov - 47. Madden, 60. Brylin (Eliáš). Zásahy brankářů: Theodore 35/33 - Brodeur 24/22
Ottawa - Carolina 2:3P (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Hossa, 32. Spezza (Havlát) - 44. Hill, 52. Vašíček, 64. Hedican (Vašíček). Zásahy brankářů: Lalime 29/26 - Irbe 29/27
Toronto - Colorado 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 8. a 60. Nolan (na druhou T. Kaberle), 9. Reichel, 11. Antropov, 40. Sundin - 33. Liles, 36. Sakic (Hejduk). Zásahy brankářů: Belfour 34/32 - Aebischer 23/19
Florida - Buffalo 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 22. Nedorost - 7. Šatan, 18. Roy. Zásahy brankářů: Luongo 23/21 - Biron 24/23
Calgary - Nashville 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Iginla - 20. Hartnell, 38. Erat, 60. Žoltoks. Zásahy brankářů: Kiprusoff 30/28 - Vokoun 21/20
Los Angeles - Detroit 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 5. Frolov, 58. L. Robitaille - 22. a 26. Jason Williams (na první Fischer), 18. Whitney, 60. Lidström. Zásahy brankářů: Huet 23/20 - Joseph 25/23
10. Edmonton743112427199:19178
11. Minnesota742520227161:16472
12. Anaheim752610831165:19570
13. Phoenix742017631178:22263
14. Chicago73209638172:22555
15. Columbus73208442156:21752
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Zvýrazněné týmy mají jistou účast v play-off.