Rubriky:

NHL

Lang nejspíš Světový pohár odmítne

23. června 2004 16:21 - PRAHA

Česká hokejová reprezentace se bude muset na letním Světovém poháru s největší pravděpodobností obejít bez Roberta Langa. Prozatímní odmítavé stanovisko útočníka Detroitu, jenž v uplynulé sezóně dlouho usiloval o trofej Arta Rosse pro nejproduktivnějšího hráče NHL, tlumočil Pavel Maršoun z agentury SAI, která hráče zastupuje.

 

Cap's Corner

"Zatím to nevypadá, že by Robert na Světovém poháru hrál," pravil Maršoun, který je spolupracovníkem hráčova agenta Petra Svobody. Třiatřicetiletý centr zůstane podle všeho s americkou manželkou Jennifer a synem Kellym Robertem v zámoří. Ve svém floridském bytě v Hilton Head je Lang pro české novináře nedostupný. V tuzemsku se možná objeví někdy v průběhu července, ale jen na skok.

Olympijskému vítězi z Nagana a zlatému medailistovi ze světového šampionátu ve Vídni se v minulé sezóně výjimečně dařilo. V 69 zápasech zaznamenal nejprve za Washington a po přestupu za Detroit v základní části NHL dohromady 79 bodů za 30 branek a 49 přihrávek. Pouze Patrik Eliáš z New Jersey byl z českých hokejistů působících za Atlantikem produktivnější.

Nechá se od Hlinky přemluvit?

Krátce po vyřazení ve čtvrtfinále světového šampionátu v Praze s týmem USA naznačila řada špičkových českých hráčů v čele s kapitánem týmu Martinem Strakou, že se na Světovém poháru patrně neobjeví. Trenér Ivan Hlinka koncem května nominoval 26 hokejistů podle svého uvážení s tím, že v hromadné omluvenky nevěří a nikoho přemlouvat nebude. Většina z "rebelů" také postupem času změnila názor.

"Těžko říci, jestli po rozhovoru s Ivanem Hlinkou otočí, nemůžu mluvit za něho. Ale třeba mu trenér zkroutí ruku za zády a on podlehne," dodal Maršoun v žertu. Reprezentační dres oblékl Lang naposledy na olympijském turnaji v Salt Lake City v roce 2002.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..