Rubriky:

NHL

Vrbata odmítl spekulace o Liberci, s hraním v ČR chce počkat

10. září 2012 15:25 - Mladá Boleslav

Hokejový útočník Radim Vrbata z Phoenixu odmítl jakékoliv spekulace, které ho spojují s působením v některém z extraligových týmů v případě výluky v NHL. Naposledy byl spojován s Libercem; sám však takové úvahy považuje za předčasné a vyčkává, co se stane do 15. září, kdy v zámoří vyprší kolektivní smlouva mezi hráčskou asociací NHL a majiteli klubů.

 

Jan Handrejch, Právo

Jednatřicetiletý Vrbata právě v dresu Bílých Tygrů působil během ročníku 2008/09. O něco pravděpodobnější ale může být varianta, že by při výluce rozehrál svou sezónu v prvoligové Mladé Boleslavi, kde je spolumajitelem klubu. Stal by se tak největší hvězdou soutěže.

"Rád bych řekl něco konkrétního, ale nic není zatím jistého. Může se to tento týden domluvit a příští týden odletím normálně na kemp, jak bych měl," řekl novinářům na dnešní tiskové konferenci v Mladé Boleslavi. Počítá ale také s tím, že může v zámoří nastat opačná možnost a obě strany se na společné cestě nedohodnou. "A pak nikdo nebude vědět, kdy se případně začne. Člověk neví, zda se to domluví za týden, čtrnáct dnů, za měsíc nebo za dva. Nebo se to nedomluví vůbec," přemítal Vrbata.

Podle posledních spekulací má posílit Liberec. "Neviděl jsem to a jen se to pak ke mně dostalo," řekl. Nijak však nepopírá, že ho Liberec kontaktoval s ohledem na možnost stávky v NHL. "Ale to se průběžně ozvalo hned několik klubů a já vůbec o nějaké stávce nepřemýšlel. Všem jsem poděkoval za nabídku, ale všem jsem řekl, že to není aktuální. Doufal jsem, že se smlouva určitě dohodne a sezóna začne, jak má," dodal Vrbata.

Ví však, že si nemůže dovolit v případě úplné výluky nehrát po celou sezónu. Soudí, že většina hráčů však bude zpočátku čekat, co se bude dít. "Těžko říci, co by mohlo být pak. Zjišťovali jsme, co by to obnášelo; pojistka a další věci, nešlo by o nic jednoduchého a nic levného," připustil Vrbata.

Vrbata by čekal i dva měsíce

Určitě by ovšem při vyhlášení výluky nenaskočil ihned do hry, přestože se Středočechy chodí na led. Potřeboval by se do všeho postupně dostat. "A od toho jsou ty kempy v Americe. Tam už to pak na sebe navazuje. Ale počkáme do soboty a uvidíme. První týdny, možná třeba i dva měsíce, bych ale čekal, jak se to vyvine," podotkl Vrbata.

Sám osobně si však nemyslí, že by mělo dojít na opakování ročníku 2004/05, kdy žádná ze stran nechtěla ustoupit a prestižní soutěž se nerozehrála vůbec. "Tehdy se tak nějak vědělo, že se hrát nebude, a obě strany spolu na jednáních vůbec nemluvily. Tehdy se hráči nahrnuli do Evropy a všichni začali hrát od prvních kol. Teď si myslím, že to bude jiné, těch hráčů nebude zpočátku tolik," myslí si Vrbata.

Pokud by sezona NHL neměla odstartovat vůbec, bral by to jako velkou ránu pro celou soutěž. "Ať je to, jak chce, tak od té poslední stávky nebyl hokej nikdy v lepší pozici, než je teď. Ať se to týká fanoušků, kvality nebo toho, jak liga vydělává," připomněl Vrbata.

Proč by se měli hráči vzdávat části platu?

Vlastníci ho prý docela zaskočili. Byl nepříjemně překvapený, s čím ve svém prvním návrhu směrem k hráčům přišli. "Sám - stejně tak asi jako celá hráčská asociace - nechápu, na jakém základě oni požadují, aby se hráči vzdali 20 procent platu a dalších věcí. Tomu trošku nerozumím."

Hráči si ale podle jeho ujištění moc dobře uvědomují, že jsou v soutěži kluby, které mají problémy. "A na to jsme dali svůj návrh jak to řešit, bohužel liga na to zatím neslyší. Ten problém však nevidím mezi hráči a vlastníky, spíš to vnímám jako potíže, které mají vlastníci mezi sebou, protože tam jsou ti, kteří vydělávají strašné peníze, ale také ti, kteří prodělávají. Ale to by měli oni vyřešit mezi sebou," prohlásil Vrbata.

Byť nechtěl předbíhat vývoj událostí, bral by jako příjemné, pokud by si mohl opět zahrát v jednom týmu s mladším bratrem Davidem, útočníkem Mladé Boleslavi. "To by bylo skvělý pro oba," řekl Vrbata, jenž by následně uvažoval i o dalších možných posilách z NHL. Ale jakožto zodpovědný spolumajitel klubu s ohledem na vysoké pojistky a další náležitosti. "Nemůžete kvůli tomu nafouknout rozpočet, aby to jakkoliv ohrozilo klub," řekl Vrbata.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..