Boston - NY Islanders 1:2Jágr potřetí v řadě bodoval, Boston ale prohrál. Fleischmann překonal Pavelce, Polák poprvé v sezóně skóroval

New York

Jaromír Jágr bodoval za Boston potřetí za sebou, když si v utkání proti New Yorku Islanders připsal asistenci. Medvědi ale podlehli v domovské TD Garden soupeři 1:2. Útočník Floridy Tomáš Fleischmann vstřelil v zápase NHL hraném v noci na pátek gól Ondřeji Pavelcovi, po skončení duelu však měl více důvodů ke spokojenosti český brankář, který vychytal výhru Jets 7:2. Obránce St. Louis Roman Polák se poprvé v sezóně střelecky prosadil a pomohl svému týmu k vítězství na ledě Minnesoty 2:0.

Jaromír Jágr si v utkání proti New Yorku Islanders připsal asistenci.

Boston zahrozil v utkání proti New Yorku Islanders jako první. S pokusy Hortona i Krejčího, který to zkoušel bekhendem, si však brankář Nabokov poradil. Závěr úvodního dějství patřil Ostrovanům, kteří dali domácím gól do šatny. Streit přenechal puk Baileymu, který 21 sekund před první pauzou propálil Raska střelou na lapačku.

Medvědi odpověděli zkraje druhé třetiny. Jágr v přesilovce udržel puk před dotírajícími Martinem a Hamonicem, bleskurychle našel u tyče Campbella, jenž křížným pasem předložil kotouč Seguinovi a ten bez potíží srovnal stav.

Jenže hosté si vzali vedení zpět. Po zaváhání Cháry ještě Rask zázračně lapil tutovku Moulsona. Ve 34. minutě už ale nestačil na střelu Baileyho, který podruhé v utkání skóroval.

Na začátku třetí části mohli Islanders odskočit na rozdíl dvou branek, jenže Rask zlikvidoval obrovskou šanci Cizikase. Ve 48. minutě měl vyrovnání na holi Jágr. Jedenačtyřicetiletý křídelník se krásně protáhl podél mantinelu až do útočného pásma, kde si vybruslil mezi kruhy, Nabokova ovšem následnou střelou nepřekonal.

Islanders poté mohli svůj náskok několikrát pojistit, jenže na finského brankáře nevyzráli. Hosty však neproměněné příležitosti nemrzely, těsné vedení udrželi až do konce a zaznamenali pátou výhru z posledních šesti střetnutí. Jágr strávil na ledě více než 21 minut, přičemž čtyřikrát pálil na bránu. Po pěti odehraných duelech za Bruins má na kontě jeden gól a pět přihrávek.

Julien: Trošku nám došla šťáva

"Každé vítězství má teď ohromnou cenu. Podali jsme skvělý výkon od začátku do konce a zasloužili jsme si vyhrát," uvedl autor obou branek Ostrovanů Bailey.

Svůj tým navzdory porážce chválil i kouč Bostonu Claude Julien. "Myslím, že náš výkon v první třetině byl zdaleka nejlepší za poslední dobu. A i když byl ve zbytku zápasu soupeř lepší, nemůžu hráčům upřít snahu. Jen nám trošku došla šťáva," uvedl Julien, jehož svěřenci prohráli na domácím ledě poprvé po osmi výhrách v řadě.

Jets rozstříleli Pantery

Florida držela s domácím Winnipegem krok jen v první třetině, kdy dvakrát smazala ztrátu. U obou branek byl přitom Fleischmann. Po jeho nahrávce nejprve rozesmutnil Pavelce Brennan a vzápětí si oba borci role prohodili. Brenann přihrával a Fleischmann do odkryté klece srovnával na 2:2. Jenže Jets ještě do první přestávky znovu udeřili a v prostřední dvacetiminutovce pak třemi zásahy rozhodli o dvoubodovém zisku.

Dvěma trefami se blýskl Evander Kane. Pavelec podpořil výhru Jets pětadvaceti úspěšnými zákroky. Winnipeg i přes výhru zůstává v tabulce Východní konference na deváté příčce, bodově se ale dotáhl na osmé newyorské Jezdce.

Polák zaznamenal vítězný gól Blues

Premiérovou trefou v tomto ročníku zámořské soutěže přispěl k výhře St. Louis šestadvacetiletý zadák Roman Polák. Český bek otevřel v Minnesotě střelecký účet v 11. minutě, kdy do prostoru mezi kruhy obdržel výbornou přihrávku od Stewarta a zápěstím nedal Bäckströmovi šanci. Blues nakonec zvítězili 2:0, když druhý gól přidal v 50. minutě McDonald.

Brankář Brian Elliott vychytal už třetí čisté konto v řadě. Tentokrát si osmadvacetiletý gólman připsal 23 zákroků a jeho neprůstřelnost trvá už 189 minut a 31 sekund.

"Opovažte se ho nějak uhranout. Po každém rozhovoru, kdy mluvíme o jeho skvělých výkonech, má člověk tendenci klepat na dřevo," řekl kapitán David Backes na adresu gólmana, který se v polovině sezóny kvůli nepřesvědčivým výkonům poroučel na farmu. "Tvrdě makal a dostal se do skvělé formy. Získal sebevědomí a mužstvo si díky němu víc věří," dodal Backes.

Kindlova trefa k výhře Red Wings nestačila

Z čtvrté branky v sezóně se radoval obránce Jakub Kindl. Jeho trefa ale Detroitu k vítězství nepomohla. Red Wings podlehli před vlastním publikem San Jose 2:3 po samostatných nájezdech, když rozhodující exekuci provedl Patrick Marleau.

Tampa Bay prohrála ve svém hájemství s Pittsburghem 3:6. V brance Penguins se objevil Tomáš Vokoun, který čelil pouze devatenácti střelám protivníka. Dvěma góly a jednou asistencí se zaskvěl útočník Jussi Jokinen.

Výsledky NHL:
Boston - NY Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. Seguin (Jágr) - 20. a 34. Bailey. Střely na branku: 31:36. Diváci: 17 565.
Buffalo - Montreal 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Branky: 47. Flynn - 7. Bourque (Plekanec), 11. Galchenyuk, 25. Gallagher, 38. Markov, 58. Subban. Střely na branku: 15:42. Diváci: 19 070.
Philadelphia - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Giroux - 4. Z. Smith, 55. Greening, 60. Alfredsson. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 598.
Washington - Carolina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 29. a 60. Brouwer, 31. Green - 6. Skinner. Střely na branku: 31:44. Diváci: 18 506.
Detroit - San Jose 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. Abdelkader, 43. Kindl - 3. a rozh. nájezd Marleau, 45. Couture. Střely na branku: 29:30. Diváci: 20 066.
Winnipeg - Florida 7:2 (3:2, 3:0, 1:0)
Branky: 6. a 32. E. Kane, 4. Gagnon, 13. Ladd, 31. Clitsome, 31. Byfuglien, 52. Thorburn - 5. Brennan (Fleischmann), 7. Fleischmann. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 35:27. Diváci: 15 004.
Minnesota - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Polák, 50. McDonald. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18 947.
Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 17. a 60. Purcell, 26. Connolly - 5. a 45. J. Jokinen, 7. Dupuis, 22. Kunitz, 42. Malkin, 57. Glass. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 19 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta. Střely na branku: 19:41. Diváci: 19 204.
Los Angeles - Colorado 3:2 po sam. náj. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Carter, 8. M. Richards, rozh. nájezd Brown - 37. Stastny, 46. Bordelau. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18 118.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39