Nashville - Edmonton 0:3Mazanec se znovu činil, Nashville však tentokrát padl

New York

Český brankář Marek Mazanec zneškodnil v pátečním utkání NHL pětadvacet střel Edmontonu a úspěšnost zákroků měl znovu nad 90 procent. K zisku bodů však tentokrát Predátory nedovedl, Nashivlle prohrál s Edmontonem 0:3. V duelu dvou kanadských celků zvítězil Vancouver v Ottawě 5:2.

Gólman Marek Mazanec měl v brance Nashvillu znovu úspěšnost zákroků nad 90 procent.

Mazanec, který v minulém utkání proti Columbusu vybojoval již druhou nulu v této sezóně, držel čisté konto až do 26. minuty, kdy ho překonal Nugent-Hopkins, který šikovně tečoval střelu Petryho. Už o minutu později inkasoval Mazanec podruhé. Rychlý protiútok 2 na 1 zakončoval Hall, který po kličce zasunu puk mezi Mazancovy betony.

Víc puků za svá záda Mazanec nepustil, jenže jeho spoluhráčům v poli se ani jednou nepodařilo překonat vynikajícího Bryzgalova, který od začátku zápasu nastoupil poprvé od dubna. Ruský gólman zneškodnil všech 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Ottawa se v domácím utkání proti Vancouveru dostala do vedení v 9. minutě, Canucks ale vývoj zápasu otočili během prvních pěti minut druhé části.

Obrat režíroval Daniel Sedin, který po jednatřiceti vteřinách druhé třetiny vyrovnal svou 300. brankou v NHL a o tři a půl minuty později asistoval u již třetího gólu svého týmu, který vstřelil v přesilové hře Garrison.

Hokejová NHL:
Ottawa - Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
Branky: 9. MacArthur, 39. Zibanejad - 21. D. Sedin, 22. Booth, 25. Garrison, 30. Weise, 46. Santorelli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.931.
Nashville - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16.279.