New Jersey - Detroit 1:3Devils prohráli s Detroitem a s pouhými 11 střelami vyrovnali hořký rekord

New Jersey/Praha

V šesti zápasech NHL, které se hrály v noci z pátku na sobotu, se čeští hokejisté výrazně neprosadili. Na jediný gól New Jersey v utkání s Detroitem přihrál Patrik Eliáš. Devils ale vyslali na branku Red Wings celkově pouhých 11 střel, čímž vyrovnali své historické minimum, a prohráli 1:3. Po jednom bodu za asistenci nasbírali také útočníci Hertl s Hudlerem, radost z výhry je však také minula.

Útočníka Devils Bouchera brání český obránce Kindl (vlevo) a slovenský forvard Tatar.

V souboji New Jersey s Detroitem se poprvé z branky těšili domácí. V přesilové hře poslal Eliáš před branku pobídku obránci Andymu Greeneovi, kterému stačilo jen nastavit hůl. Devils odcházeli na přestávku s jednobrankovým vedením, aktivnější ale byli v první třetině hokejisté Red Wings.

Podobně to vypadalo i v prostřední části. Na rozdíl od té první se ale teď trefili hosté. V samotném závěru třetiny Miller sebral puk odražený od zadního mantinelu a přihrál ho před Schneiderovu prázdnou branku Joakimu Anderssonovi, který vyrovnal. V 53. minutě obrana Devils zapomněla na Johana Franzena, jenž po přihrávce Nyquista usměrnil kotouč do odkryté klece.

Těsně před koncem zápasu pak z mezikruží pečetil skóre slovenský talent Tomáš Tatar. Hostující Detroit tak porazil New Jersey celkem 3:1, a to i bez zraněných klíčových útočníků Zetterberga a Dacjuka. Devils na brankáře Gustavssona vyslali jen 11 střel. Tak málo jich naposledy vyprodukovali v roce 2001 v domácím utkání proti Buffalu. Tehdy ale 3:1 zvítězili.

Český útočník Jaromír Jágr odehrál proti Detroitu přes dvacet minut a zvládl jednou vypálit na branku soupeře, počtvrté za sebou tak nebodoval. New Jersey stále patří v tabulce Východní konference jedenáctá příčka, Detroit je čtvrtý.

Body Hertla a Hudlera nepomohly

Ani asistence dalších českých hráčů nevedly k úspěchu. S přispěním jedné přihrávky Tomáše Hertla vedlo San Jose v Carolině po první třetině 2:0, ale zejména kvůli čtyřem inkasovaným brankám v závěrečném dějství nakonec prohrálo 3:5.

Jednu asistenci zaznamenal i Jiří Hudler, po jehož přihrávce korigoval Matt Stajan v závěru porážku Calgary s Coloradem na konečných 2:3.

Columbus na svém ledě porazil Minnesotu 4:0 a poprvé od 25. října zvítězil ve dvou po sobě jdoucích utkáních. Navíc v obou zápasech neinkasoval a tentokrát uspěl i s náhradním brankářem Curtisem McElhinneym, který kryl 20 střel a dobře zastoupil jedničku týmu Sergeje Bobrovského. Nejlepší gólman uplynulé sezóny se po minulém zápase zranil a kvůli nataženým tříslům bude týmu chybět zhruba měsíc.

Hokejisté Chicaga sice v duelu s Anaheimem dvakrát smazali jednobrankový náskok soupeře, ale nakonec podlehli 2:3 po samostatných nájezdech. Poprvé od února 2012 prohráli v základní části tři zápasy za sebou.