Když ani video nepomůže. Puk poskakoval na čáře, rozhodčí nakonec gól neuznali

Washington

Pokud jde v hokeji o sporný moment, vždycky o připsání, nebo neuznání gólu rozhodne videorozhodčí. Jenže tato situace by zaskočila i zkušeného arbitra. V první třetině nedělního zápasu zámořské NHL mezi Washingtonem a Philadelphií totiž puk po střele domácího Nicklase Bäckströma poskakoval po brankové čáře a ani opakované záznamy neprokázaly, jestli bek Flyers Mark Streit odpálil kotouč včas.

Obránce Philadelphie Flyers Mark Streit zabránil gólu na poslední chvíli.

Jisté je, že sudí nakonec gól neuznal. Jeho kolega u videa se ale při zkoumání celé situace pořádně zapotil. Bäckström totiž překonal brankáře Philadelphie Stevea Masona, který puk v cestě do sítě zpomalil. Na brankové čáře pak kotouč odehrál hostující bek Streit.

Přezkoumání celého momentu však bylo neprůkazné. Ze záběru nad brankou, který je nejvěrohodnější, to však vypadá, že byl Washington „oloupen" o regulérní gól. Capitals může celá situace hodně mrzet, jejich soupeř totiž zvítězil 5:4 v prodloužení. Třemi body za gól a dvěmi asistencemi se na výhře Flyers podílel český útočník Jakub Voráček.

Měl rozhodčí střelu Nicklase Bäckströma klasifikovat jako gól?