New Jersey - Minnesota 4:3 PPJágr s Eliášem byli u všech gólů New Jersey, Ďáblové stále živí naději na play off

New York

U všech branek New Jersey Devils byli v utkání NHL čeští hokejisté Patrik Eliáš a Jaromír Jágr. Nestárnoucí Jágr pomohl k výhře nad Minnesotou 4:3 po prodloužení gólem, Eliáš si připsal asistenci u všech zbylých tří gólů. Devils ztrácejí na postup do play off pět bodů.

Jaromír Jágr a brankář Martin Brodeur se radují z výhry Devils.

Ďáblové sahali po vítězství už v základní hrací době. Ve 44. minutě přihrál při přesilové hře zadovkou Clowe Jágrovi do ideální střelecké pozice a Jágr střelou bez přípravy zvýšil na 3:1. Hostům se podařilo se soupeřem srovnat krok a zápas se prodlužoval. V tom vyvezl Eliáš puk z vlastní třetiny do útočného pásma a přihrál z pravé strany před bránu. Střelu Henriqea Bryzgalov odrazil ke Greenovi, který měl pozici usnadněnou.

Devils jsou v tabulce Východní konference na jedenácté příčce. Poslední postupová místa zatím drží s pětibodovým náskokem New York Rangers a Columbus, který zvítězil 3:2 na ledě Montrealu.

V Západní konferenci se o play off perou hokejisté Phoenixu, kteří vybojoli důležité vítězství 2:1 nad Floridou. K výhře přispěli také čeští hokejisté Radim Vrbata a Martin Hanzal. První jmenovaný otevřel už ve 3. minutě skóre zápasu při přesilové hře, Hanzal mu asistoval.

Parádním gólem nadchl fanoušky domácí Ottawy Aleš Hemský, který v prostřední třetině převzal ve středním pásmu puk od Milana Michálka, pohotovou kličkou se zbavil obránce, nasadil kličku brankáři Tampy Bay Bishopovi a zasunul puk za jeho záda. Hemský v té době vyrovnával na 3:3. Hostům se však podařilo ve třetí třetině vstřelit dva góly a Michálkova teč po Karlssonově střele znamenala už jen snížení.

New Jersey - Minnesota 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 17. Ryder (Eliáš), 30. Fayne (Eliáš), 44. Jágr, 63. Greene (Eliáš) - 41. Parise, 51. Granlund, 56. Cooke. Střely na branku: 29:23. Diváci: 14 772.
Philadelphia - Dallas 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. a 53. Simmonds (na první Voráček), 11. Streit, 57. Raffl - 33. a 53. Jamie Benn. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19 831.
Montreal - Columbus 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 15. Gallagher (Plekanec), 48. Vanek - 16. MacKenzie, 27. Dubinsky, 57. Johansen. Střely na branku: 27:40. Diváci: 21 273.
Ottawa - Tampa Bay 4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Branky: 11. MacArthur, 14. Karlsson, 38. Hemský (M. Michálek), 58. M. Michálek - 1. a 13. Purcell, 26. Filppula (Palát), 44. Brewer, 52. Callahan (Palát). Střely na branku: 31:28. Diváci: 17 136.
Edmonton - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Hall - 30. a 42. Conacher, 45. Stafford. Střely na branku: 36:36. Diváci: 16 839.
Phoenix - Florida 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Vrbata (Hanzal), 19. Vermette - 56. Gomez. Střely na branku: 22:23. Diváci: 14 442.
Detroit - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:0, 1:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 8. a 65. Alfredsson, 25. Nyquist, 50. Tatar, 53. Bertuzzi - 36. a 38. Malkin, 36. Stempniak, 55. Adams. Střely na branku: 30:43. Diváci: 20 066.
San Jose - Anaheim 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Marleau, 49. J. Thornton, 57. Burns - 38. Perreault, 42. Selänne. Střely na branku: 28:18. Diváci: 17 562.
Los Angeles - Washington 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Kopitar, rozh. nájezd Gáborík - 53. Ward. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18 118.