Montreal - Boston 5:1Sekáč je ve formě, proti Bostonu byl vyhlášen hvězdou zápasu. Michálek s Frolíkem skórovali

New York

Jiří Sekáč se začíná pevně usazovat v sestavě Montrealu a na ledě o sobě dává pořádně vědět. Proti Bostonu vstřelil třetí gól v sezóně a pomohl Canadiens k vítězství 5:1 nad Bostonem. Český hokejista bodoval v NHL potřetí za sebou a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Do střelecké listiny se v noci na pátek zapsali i útočník Winnipegu Michael Frolík a křídelník Ottawy Milan Michálek.

Útočník Montrealu Jiří Sekáč (vpravo) drží puk v utkání s Bostonem. Vlevo přihlíží forvard Bruins Seth Griffith.

Necelých čtyřiadvacet hodin po debaklu v Torontu (1:6) nastoupili hokejisté Bostonu k dalšímu venkovnímu zápasu a z vítězství se znovu netěšili. V hale Centre Bell přitom začali velmi slibně, po přesilovkové trefě Hamiltona drželi po úvodní dvacetiminutovce těsné vedení.

Jenže Habs trápení nepřipustili. Na ledě zářili zejména Dale Weise a Max Paciorrety. První jmenovaný nejprve proměnil trestné střílení a srovnal. Dán Lars Eller poté překlopil výsledek na stranu domácích a Pacioretty sedmým zásahem v sezóně upravil ve 35. minutě na 3:1.

Canadiens v závěrečné třetině svůj náskok ještě zvýraznili. Výhru 5:1 pečetil v 55. minutě Sekáč, který se v početní výhodě na útočné modré bleskově zbavil u mantinelu obránce McQuaida a přesnou střelou k tyči nedal brankáři Svedbergovi šanci.

Canadiens zvítězili počtvrté v řadě a s 25 body vévodí Východní konferenci. Medvědi, kteří v sestavě postrádali zdravotně indisponovaného Davida Krejčího, naopak museli skousnout druhou porážku v řadě po předchozích pěti výhrách.

Frolík zpečetil výhru Jets

V brance Winnipegu se místo Ondřeje Pavelce tentokrát objevil jeho náhradník Michael Hutchinson a v Carolině vychytal výhru Jets. Čtyřiadvacetiletý kanadský brankář kryl dvaadvacet střel soupeře a nestačil pouze na pohotové zakončení mladého Švéda Eliase Lindholma.

Ústřední postavou střetnutí se stal útočník Blake Wheeler, jenž dal dva góly. Na konečných 3:1 uzavřel v samotném závěru střelou do prázdné klece Frolík, jenž se radoval z druhé trefy v sezóně.

Michálek pomohl gólem k výhře Senátorů

Napínavý zápas viděli fanoušci v Edmontonu. Hostující Ottawa měla skvělý nástup do utkání a po první třetině získala tříbrankový náskok i zásluhou Milana Michálka. Český forvard obdržel v 16. minutě krásný pas od Bobbyho Ryana a ranou zápěstím překonal gólmana Scrivense.

Olejáři však manko postupně dotahovali. Ve 33. minutě se jako první prosadil v přesilovce Leon Draisaitl. Ve třetí třetině se pak v rozmezí 50. a 54. minuty trefili Jordan Eberle s Jeffem Petrym a duel mířil do prodloužení. To ukončil v čase 62:39 hostující Mike Hoffman.

Tampa Bay vyhrála z posledních sedmi utkání hned šest a na dvoubodový zisk pomýšlela i proti San Jose. Na finského brankáře Niemiho ovšem vyzrála jen jednou, když Stamkos v 51. minutě šikovně tečoval nahození českého zadáka Andreje Šustra. Hvězda Lightning v tu chvíli snižovala stav zápasu na 1:2, na vyrovnání ale Blesky nedosáhly.

Mezi třemi tyčemi Buffala chyběl Michal Neuvirth a jen ze střídačky smutně sledoval výtečné představení Švýcara Nina Niederreitera, jenž dosáhl na premiérový hatrick v NHL. Minnesota díky švýcarskému útočníkovi nakonec zvítězila v utkání 6:3.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Hayes, 36. Stepan, 38. Girardi - 32. a rozhodující sam. nájezd Tanguay, 16. Duchene, 48. MacKinnon. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Duchene (Colorado), 2. Zuccarello (NY Rangers), 3. MacKinnon (Colorado).
Carolina - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Lindholm - 6. a 34. Wheeler, 39. Frolík. Střely na branku: 23:37. Diváci: 10 005. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler (Winnipeg), 2. Ward (Carolina), 3. Bogosian (Winnipeg).
Montreal - Boston 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 35. a 46. Pacioretty, 23. Weise z tr. střílení, 33. Eller, 55. Sekáč - 17. Hamilton. Střely na branku: 34:22. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Weise, 2. Pacioretty, 3. Sekáč (všichni Montreal).
Tampa Bay - San Jose 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 50. Stamkos (Šustr) - 26. J. Thornton, 31. Kennedy. Střely na branku: 33:39. Diváci: 19 004. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (San Jose), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Burns (San Jose).
Minnesota - Buffalo 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Branky: 7., 18. a 58. Niederreiter, 7. R. Carter, 10. Brodziak, 34. Spurgeon - 2. Ristolainen, 7. Girgensons, 53. Mitchell. Střely na branku: 39:28. Diváci: 18 925. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. Spurgeon, 3. Fontaine (všichni Minnesota).
St. Louis - Nashville 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 4. Oshie, 13. Gunnarsson, 36. Tarasenko, 55. P. Stastny - 14. Forsberg, 24. S. Weber, 40. Josi. Střely na branku: 27:25. Diváci: 15 702. Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Forsberg (Nashville).
Calgary - Arizona 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky: 12. a 23. Byron, 27. Monahan, 37. Giordano (Hudler), 53. D. Jones - 17. Doan (Z. Michálek), 30. Vermette, 34. Vitale. Střely na branku: 25:23. Diváci: 18 698. Hvězdy zápasu: 1. Byron, 2. Baertschi, 3. D. Jones (všichni Calgary).
Edmonton - Ottawa 3:4 v prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 33. Draisaitl, 50. Eberle, 54. Petry - 4. a 63. Hoffman, 13. Chiasson, 16. M. Michálek. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. Eberle (oba Edmonton), 3. Anderson (Ottawa).
Los Angeles - Dallas 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Garbutt, 29. Spezza. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Garbutt, 3. Klinberg (všichni Dallas).