Rubriky:

NHL

Ostuda v NHL! Benn a Seguin se naváželi do dvojčat Sedinových: Kdo ví, co všechno spolu dělají

11. února 2015 10:34 - Dallas

Slušný poprask vzbudila v zámořských sportovních médiích urážlivá slova hvězd NHL Tylera Seguina a Jamieho Benna, kteří se v rozhlasové show naváželi do švédských dvojčat Sedinových z Vancouveru Canucks.

 

Winslow Townson, ČTK/AP

Útočníci Dallasu patří k nejtalentovanějším hráčům v lize, ale za svoje poznámky to od médií pořádně schytávají. Inkriminovaná slova padla v pořadu Bob & Dan Show na stanici Dallas 1310 The Ticket, v níž se moderátor ptal Benna, zda na venkovních tripech sdílí pokoj se svým bratrem (Jordie Benn, obránce Dallasu).

Kapitán Stars odpověděl zamítavě a dodal: „To spíš Sedinové. Vážně. Kdo ví, co spolu všechno dělají," řekl Benn k velkému pobavení všech ve studiu. „Vážně, tohle je strašidelný. Doopravdy jde o příklad do budoucna pro příští bratry v NHL, jak se věci dělat nemají," doplnil svého spoluhráče nejproduktivnější hráč NHL Seguin.

Do obou kanadských hvězd se následně nemilosrdně pustil například prestižní magazín The Hockey News.

Nejde o první útok

„Jediná strašidelná věc kolem bratrů Sedinových - v mnoha ohledech nejlepších ambasadorů švédského hokeje, jaké si vůbec mohl přát - je nechutný způsob, jakým o nich mluví naprostí hlupáci. Za 14 sezón v NHL nebyl ani jeden ze Sedinů disciplinárně potrestán. Ani jednou - a tady by měl pan Seguin dávat obzvlášť pozor - bratři Sedinové neztrapnili svůj klub homofobními tweety a opileckými fotkami," naráží komentátor magazínu Adam Proteu na dřívější prohřešky hvězd Dallasu.

Henrik Sedin zareagoval na situaci s typickým severským klidem. „Myslím, že to víc vypovídá o nich (Bennovi a Seguinovi), než o nás," napsal spoluhráč Radima Vrbaty na Twitteru.

Nejedná se o první podobný útok na bratry z Örnsköldsviku. Před čtyřmi roky je útočník Chicaga Dave Bolland v jednom rozhlasovém pořadu nazval „sestry Sedinovy" a rovněž si neodpustil poznámku, že „nejspíš spolu spí na palandě".

Tehdejší kouč Vancouveru Alain Vigneault následně označil Bollanda za „individuum, které má nejspíš IQ velikosti ptačího trusu".

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..