Rubriky:

NHL

V úvodu obnovené NHL padl divácký rekord

6. října 2005 17:43 - NEW YORK

Rekordních čtvrt miliónu diváků se vydalo ve středu na úvodní zápasy hokejové NHL. Prestižní soutěž po roční výluce odstartovaly duely všech třiceti týmů v jeden den a podle oficiálních stránek NHL bylo jedenáct stadiónů z patnácti v USA a Kanadě vyprodaných. Nejvíce diváků se vypravilo na utkání obhájce Stanleyova poháru z Tampy Bay s Carolinou, na němž se v ochozech sešlo 22120 příznivců.

Celkově zavítalo do arén 275447 diváků, což je v průměru 18363. Kapacita stadiónů byla zaplněna z 98,1 procenta. Nejvyšší návštěva v jeden den byla na NHL dosud zaznamenána 15. února 2003, kdy se na čtrnáct duelů vypravilo 259873 lidí.

"Jsme potěšeni a ceníme si odezvy fanoušků. Jejich loajalita a oddanost hokeji je bezkonkurenční," řekl komisionář NHL Gary Bettman. Soutěž se po zdlouhavých jednáních o nové kolektivní smlouvě mezi NHL a NHLPA představila v novém hávu. Diváky však lákala nejen nová pravidla, premiéry atraktivních posil, ale i nižší ceny vstupenek. V průměry klesly jejich ceny o 7,5 procenta oproti ročníku 2003/04, na zhruba 41,19 dolaru.

Kluby lákaly i slevami

Ve snaze přilákat diváky zpět na hokej snížily ceny dvě třetiny z třicítky klubů. Například Detroit, který patřil mezi celky s nejdražšími lístky, slevil podle agentury Reuters skoro o 14 dolarů na 43,13. Například New Jersey však zachovalo ceny vstupenek na průměrné částce 54,67.

Zájem fanoušků o zápasy Minnesoty zřejmě není na ceně vstupenek závislý. Středeční duel s Calgary byl 188. zápasem Wild v jejich krátké historii včetně přípravných duelů a play-off, přičemž všechny byly vyprodané. V duelu proti finalistovi Stanleyova poháru vyšplhala návštěva haly Xcel Energy Center na klubový rekord 19398 diváků.

Také v Česku se úvod soutěže těšil velkému zájmu. Výrazně zvýšenou návštěvnost zaznamenal server www.nhl.cz, který byl tak přetížen, že došlo k jeho dočasnému výpadku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..