Jágrův gól Jezdcům na výhru ve Washingtonu nestačil

Jaromír Jágr sice vstřelil svůj třetí gól v nové sezoně NHL, na ledě svého bývalého zaměstnavatele Washingtonu ale v dresu New Yorku Rangers v pondělním odpoledním utkání neuspěl. Nejbohatší klub soutěže po dvou porážkách v prodloužení poprvé v ročníku po prohře 2:3 nebodoval. Tři asistence si připsal obránce Toronta Tomáš Kaberle, Toronto ale prohrálo s Ottawou 5:6 po samostatných nájezdech.

Jágr v 23. minutě otevřel skóre zápasu, ale o čtyři minuty později vyrovnal svým prvním gólem v NHL Petr Sýkora. V druhé části hry se změnilo skóre ještě dvakrát, kuriózně sekundu před sirénou vyrovnal domácí Steve Eminger. Vítězný gól pak vstřelila v 50. minutě v přesilovce jednička loňského draftu Alexander Ovečkin.

Stejně jako bývalý pardubický útočník Sýkora se prvního gólu v NHL dočkal mladý Rostislav Olesz. Bronzový medailista z letošního juniorského MS zpečetil 35 sekund před koncem střelou do prázdné branky vítězství Floridy 3:1 na ledě New Yorku Islanders.

Druhé vítězství ve třech zápasech si připsala Ottawa, která porazila Toronto. jediný nájezd vstřelil Dany Heatley, který si v utkání mimo rozhodující branky připsal tři body. Nájezdy vychytal český gólman Dominik Hašek. Torontu nepomohly ani tři asistence Tomáše Kaberleho. Šest z deseti gólů padlo v přesilovce.

V zápase dvou neporažených celků zvítězil Vancouver v Detroitu, vítězný gól vstřelil Anson Carter necelých devět minut před koncem. Do prázdné branky jistil výhru dvě sekundy před koncem Richard Park.

Pittsburgh stále nevyhrál

Ani asistence Václava Prospala nepomohla obhájcům titulu z Tampy Bay porazit Boston, Medvědi vyhráli 4:2. První gól v jejich v dresu vstřelil veterán Brian Leeetch. Na výhru stále čeká Pittsburgh, který prohrál v prodloužení v Buffalu. Vítězný gól vstřelil německý útočník Jochen Hecht.

Hattrickem se při výhře Colorada 7:3 nad Calgary blýskl slovenský útočník Marek Svatoš, v dresu poražených si přihrávku připsal Roman Hamrlík. Vítězný gól zápasu Anaheim - Edmonton zařídil útočník Olejářů Radek Dvořák, dvě asistence získal jeho spoluhráč Aleš Hemský.

Buffalo - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Fitzpatrick, 31. Gaustad (Kotalík), 65. Hecht - 7. Pálffy, 37. Recchi. Střely na branku: 41:28. Diváci: 12.050.
Detroit - Vancouver 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 4. Samuelsson, 44. Holmström - 28. Cooke, 39. H. Sedin, 52. Carter, 60. Park. Střely na branku: 30:29. Diváci: 20.066.
Ottawa - Toronto 6:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:2, 1:3 - 0:0)
Branky: 30. a 50. Spezza, 33. a rozhodující sam. nájezd Heatley, 14. Neil, 36. Alfredsson - 24. McCabe (T. Kaberle), 25. Tucker (T. Kaberle), 46. Domi, 47. Wilm, 48. Antropov (T. Kaberle). Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celý zápas s úspěšností 81,5 procenta, pustil 5 branek a chytil tři nájezdy. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.680.
Tampa Bay - Boston 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 20. Modin, 55. Boyle (Prospal) - 30. Leetch, 38. Axelsson, 44. T. Green, 50. Isbister (Šlégr). Střely na branku: 28:24. Diváci: 20.032.
Colorado - Calgary 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Branky: 22., 37. a 50. Svatoš, 5. Wolski, 17. McLean, 37. Laaksonen, 39. Brisebois - 44. a 52. Amonte (na druhou Hamrlík), 38. Phaneuf. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.007.
Anaheim - Edmonton 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 7. Selänne, 12. Perry - 22. a 60. Torres (na obě Hemský), 35. Reasoner, 49. Dvořák. Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.174.
Odpolední zápasy:
New York Islanders - Florida 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Šatan - 24. Huselius, 28. Gratton, 60. Olesz. Střely na branku: 30:23. Diváci: 11.256.
Washington - New York Rangers 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 27. Sýkora, 40. Eminger, 50. Ovečkin - 23. Jágr, 31. Marcel Hossa. Střely na branku: 28:32. Diváci: 10.760.