NY Rangers - Tampa Bay 2:1Palátův gól Tampě v úvodním semifinále NHL na výhru nestačil

New York

Hokejisté New York Rangers vyhráli v sobotu úvodní finále Východní konference NHL nad Tampou Bay 2:1. Jediný gól poražených dal Ondřej Palát, který ve třetí třetině v přesilovce vyrovnal. Necelé tři minuty před koncem ale Dominic Moore rozhodl o výhře loňských finalistů Stanleyova poháru.

Rangers si v play off připsali čtvrté vítězství v řadě poté, co ve čtvrtfinále otočili sérii s Washingtonem z 1:3 na 4:3 na zápasy. Po takřka celých dvou bezbrankových třetinách poslal newyorský tým 13 sekund před druhou přestávkou do vedení Derek Stepan. Palát, jehož velkou šanci ve druhé třetině vychytal Henrik Lundqvist, ve třetí části svou čtvrtou trefou ve vyřazovacích bojích vyrovnal. Moore ale prvním zásahem v play off poslal domácí znovu do vedení a Lightning už nedokázali odpovědět.

Druhý zápas série je na programu v pondělí opět v New Yorku.

Semifinále play off NHL
Východní konference - 1. zápas:
New York Rangers - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 40. Stepan, 58. Moore - 47. Palát. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Moore, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. Palát (Tampa Bay).
Stav série: 1:0