Dallas - Florida 2:4Souboj českých útočníků: Faksa předčil Jágra

New York

V noci na neděli se odehrála jen čtyři přípravná utkání, v nichž se dohromady objevili pouze čtyři Češi. Jan Koštálek nezabránil drtivé porážce Winnipegu, Jaromír Jágr zůstal bez bodu a jeho protivník Radek Faksa v dresu Dallasu asistoval u trefy Travise Moena. Byl to však Jágr, kdo se mohl radovat z vítězství. Andrej Nestrašil byl u výhry Caroliny nad Ottawou 2:1.

Český obránce Jan Košťálek (vpravo) střeží Nina Niederreitera (vlevo).

Jan Košťálek byl u prohry Jets na ledě Minnesoty 1:8 a přes velmi nepříznivé skóre svého týmu dokončil zápas pouze s jedním záporným bodem ve statistice účasti na ledě. Dvacetiletý zadák odehrál 17 minut a 17 sekund a do hry se dostával i v přesilovkách. V bráně Winnipegu tentokrát chyběl Ondřej Pavelec. V polovině utkání vystřídal Hutchinsona Hellebuyck, ani jednomu z nich se však příliš nedařilo.

Hvězdou klání se stal jednadvacetiletý obránce Minnesoty Matt Doumba, jenž dvakrát skóroval a na další dvě branky přihrál.

V souboji Dallasu s Floridou proti sobě nastoupili Radek Faksa a Jaromír Jágr. Zatímco 43letý útočník za 14 a půl minuty na ledě nevyprodukoval ani jeden kanadský bod a ve statistice účasti dokonce utržil -2, Faksa si alespoň připsal asistenci.

Přípravné zápasy před NHL:
Carolina - Ottawa 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) - hráno v St. John’s
Branky: 12. McGinn, 56. Slavin - 25. Prince.
Minnesota - Winnipeg 8:1 (4:0, 3:0, 1:1)
Branky: 19. a 35. Dumba, 4. Niederreiter, 11. Ch. Coyle, 14. Mikael Granlund, 25. M. Koivu, 31. Parise, 50. Brodin - 53. Perreault.
Dallas - Florida 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 4. Janmark, 36. Moen (Faksa) - 15. J. Jokinen, 32. R. Smith, 56. Brickley, 60. D. MacKenzie.
Colorado - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Barrie - 14. Mersch, rozhodující sam. nájezd D. Brown.